Xiaomi Mi 6 so 6 GB RAM v benchmarku vycvičil Galaxy S8...

Xiaomi Mi 6 so 6 GB RAM v benchmarku vycvičil Galaxy S8 aj Galaxy S8+

10

Benchmarky sú diskutabilnou témou. Prinášajú vôbec nejaké dobro alebo sú len niečím, vďaka čomu sa môžu ľudia chváliť bez skutočnej pridanej hodnoty využiteľnej v reálnom svete? V skutočnosti ide o niečo z oboch svetov.

Benchmarky by mali aspoň teoreticky ponúknuť nezaujatý pohľad na to, aký výkon ponúkajú jednotlivé zariadenia. Zároveň je to perfektný nástroj pre skontrolovanie či ste si nekúpili nejaký čínsky klon zariadenia. Len originál sa totiž bude výkonovo zhodovať s ďalšími originálmi.

Problémom pri benchmarkoch môže byť fakt, že sa niektorí výrobcovia snažili byť príliš múdri a svoje zariadenia nastavili tak, že keď zbadali, že ich meria aplikácia, prepli sa do extra šialene výkonného režimu navrhnutého tak, aby dal zo seba aj poslednú kvapku výkonu. Takýto režim však pri bežnom používaní dostupný nebol.

No dosť bolo omáčok, poďme sa pozrieť na to, čo za informáciu sa dnes objavila „po internetoch“. Novinka sa týka Xiaomi Mi 6, teda najnovšej vlajkovej lodi spoločnosti, ktorá je, resp. bola známa ako čínske jabĺčko. Predstavená by pritom mala byť 19. apríla, teda budúcu stredu. Podľa benchmarkovacej aplikácie Geekbench by mala ponúknuť procesor Snapdragon 835 (najvyšší takt 1.9 GHz), grafický čip Adreno 540, 6 GB operačnej pamäte RAM (dostupná bude aj verzia so 4 GB RAM) a Android 7.1.1 Nougat.

Nestačil mu ani nový Galaxy S8

V single-core teste sa Xiaomi Mi 6 podarilo dosiahnuť 2 006 bodov, zatiaľ čo pri multi-core teste až 6 438 bodov. V oboch testoch tak novinka od Xiaomi porazila Galaxy S8, ktorému sa podarilo v single-core teste dosiahnuť 1 916 a v multi-core teste 6 011 bodov. Mi 6 okrem toho porazil aj Samsung Galaxy S8+, ktorý dosiahol 1 929 (single-core), resp. 6 084 (multi-core) bodov.

Okrem špecifikácií, ktoré sme spomenuli vyššie by mal Xiaomi Mi 6 ponúknuť 5,15-palcový displej s rozlíšením 1 920 x 1 080, 19 Mpx zadný a 8 Mpx predný fotoaparát. Zariadenie bude poháňať 3 200 mAh batéria a chýbať nebude ani MIUI 8 založený na Android 7 Nougat.

 • FILO

  Hmm..pekne kto by to bol čakal že tak rýchlo bude S8 porazený čo sa aspoň týchto čisiel týka..

  • hrino

   A co si cakal pri mensom disleji, nizsom rozliseni a viac RAM..
   Ja som naopak prelvapeny ze to bolo len o tolko malo …

   • majko. ucet

    Nema nahodou s8 prednadstavene „len“ fullhd? Nebude to aj tym?

    • jojo

     Ktovie v akom rozlišení S8-ičky to testovali….

     • Peto Hanchies

      Presne tak keď ani nevieme v akom rozlíšení bol S8+ tipujem že v tom najvyššom a nevieme či to bol model z 4GB alebo 6GB ram. Takže treba tieto základné info vedieť. Potom sa dajú porovnávať výsledky.

     • Rastislav Salamon

      jediny rozdiel je v tej väcsej pamäti, kedze ta v testoch zohrava svoju dost velku ulohu

    • Rastislav Salamon

     nema to na to ziaden vplyv, skusal som tak aj tak a vysledok je stale rovnaky

 • markus1766

  to už nikto nič negarantuje po emisnom aj benchmark škandál :)

 • Lukáš Mäsiar

  Je vidieť, že aj neznámejšie značky sa dokážu prebojovať medzi elitu. V konečnom dôsledku sa dá povedať, že pri značkách ako je Samsung sa mnoho krát platí aj za značku, čo prakticky nie je potrebné. Napríklad tento telefónik https://www.hej.sk/mobilny-telefon-xiaomi-redmi-note-4-64-gb-472569-zlaty/ má známy a je s ním spokojný. Parametrami postačuje na bežnú, aj nárčoenšiu prácu a spolu s aktuálnym využitím zľavových kupónov, ktoré sú zadarmo tu : http://www.kuponyzdarma.sk/?s=hej.sk je možné ho kúpiť z hej.sk ešte lacnejšie :-) Takáto kombinácia stojí za zváženie :-)