UBER v Brne po dvoch mesiacoch končí. Zrušil ho súd, nie nezáujem...

UBER v Brne po dvoch mesiacoch končí. Zrušil ho súd, nie nezáujem zákazníkov

4

Presne prvého februára tohto roku sme vás informovali, že Uber, ako moderná platforma pre prepravu osôb, expandovala aj do českého Brna. Išlo o ďalšie pokryté české mesto hneď po Prahe. 

Expanziu sme uvítali. Cenovo prijateľný, rýchly a spoľahlivý spôsob dopravy prišiel vhod nielen obyvateľom mesta Brno, ale aj mnohým Slovákom, ktorí v Brne pracujú alebo študujú.

Ako informujú hospodárske noviny vo svojom online vydaní, Uber v Brne zakázal súd predbežným opatrením. Udialo sa tak na základe žiadosti taxislužby Lidotaxi, ktorú podporil aj magistrát mesta Brno.

Uber

Uber musí ukončiť činnosť v Brne hneď po tom, ako mu bude doručené oficiálne súdne rozhodnutie. To je potrebné najskôr preložiť do holandského jazyka, keďže Uber sídli práve v Holandsku.

Uber sa snáď na každom väčšom trhu stretol s nevôľou tradičných taxikárov. Ich protestom sa nevyhlo ani naše hlavné mesto. Taxikári často argumentujú, že ide o nekalú konkurenciu, ktorá nedodržiava aktuálne platné zákony.

Detailné informácie, ako aj vyjadrenia primátora a viceprimátora mesta Brno, nájdete v obsiahlejšej publikácii na adrese auto.hnonline.sk.

Anketa

Aký je váš názor na Uber? Ste za jeho existenciu alebo by ste ho naopak, zrušili? Vaše zážitky, porovnania alebo skúsenosti so službou Uber uvítame v diskusii nižšie. Pre rýchle vyjadrenie názoru poslúži anketa.


 • Uber je lepší, to že to obyčajní taxikári nevedia pochopiť je ich problém…

  • Marcel Lukačka

   Uber ako firma je horšia ako taxikári v mnohých ohľadoch. Šmíruje nielen zákazníkov , roky používal softvér, aby sa vyhol kontrolám (heslo UBER & GREYBALL), tiež používa softvér proti svojej priamej konkurencii – Lyftu (heslo: UBER & HELL). Konkurovať vie len tam, kde má neoprávenú výhodu oproti konkurencii (heslo: UBER & DENMARK). V skutočnosti znamená UBER nie viac súťaže ale menej nakoľko nahrádza verejnú reguláciu, prijatú v demokratickom procese vlastnou privátnou reguláciou celého sektoru, ktoremu dominuje len vdaka dvom faktorom 1. nerespektovaniu platnych pravidiel 2. peniazmi. Uber vo viacerych ohladoch je prikladom toho najhorsieho z globalizmu. Niektorym krajinam to nie, ze dochadza, ale to uz vidia v cislach napr. http://www.businessinsider.com/gig-economy-jobs-are-failing-to-stimulate-wage-growth-2017-4 kde v skutocnosti ti co nesu riziko podnikania pod takymito firmami zivoria ale oni maju svoje (25%) iste, bez ohlady na vykyvy na trhu. A to i tak dokaze prerobit takmer miliardu USD za štvrtrok! Ak nepodnikate, a idealne v logistike alebo sluzbach asi to nebudete chapat, ale ich model nie je udrzatelny.

 • Omen

  Jediným výsledkom bude, že napakon zrušia súd.
  Pri stredovekej justícii, ktorú máme, by už aj bolo na čase.
  V súboji US nadnárodného koncernu a aboriginskej vlády, ťahajú domorodci – od dôb britských delových člnov – vždy za kratší povraz :)
  A Amíci sú len nepodarená brtiská kolónia …

 • Veriaci

  Ak slovenska politika necha vyhrat uber..Je to skoro to iste ako historia ked barabasovi dali milost a jezisa kruto ukrizovali…asi takaketo prirovnanie tomu davame…dakujeme