Fotoaparáty na smartfónoch sú perfektná vec. Telefón pri sebe nosí asi každý z nás a preto je super mať pri sebe taký model, ktorý môžeme použiť aj na iné záležitosti, napríklad na občasné cvaknutie momentky.

VÝSLEDKY TESTU NÁJDEŠ TU

Ktorý z telefónov to však robí najlepšie? Je to tohtoročný Galaxy S8/S8+, minuloročný Galaxy S7 alebo naopak smartfóny s duálnymi fotoaparátmi v podaní Huawei P10 Plus či UMIDIGI Z Pro? Presne tieto štyri modely sme postavili priamo proti sebe a tu sú zábery, ktoré sme z nich dostali.

Aby to bolo zaujímavé, označili sme ich len písmenami od A po D, pričom poradie vyššie neplatí. Jednoducho sú pomiešané, no za každým písmenkom sa schováva jeden konkrétny model, ktorý sa nemení.

Je veľmi ľahké nájsť veľmi dobré veci na zariadení, ktoré sa nám podvedome páči viac, alebo naopak nájsť chyby v zariadení, voči ktorému máme určité predsudky. Takto vyberte, ktorý z nich je podľa vás aspoň v takomto mini teste najlepší. Fotografie sú vždy radené od Telefónu A po telefón D. Výsledky zverejníme o pár dní!

Informácia o fotografiách: Všetky nastavenia sme nechali na samotný telefón, bol teda v automatickom režime.

Fotka 1

Fotka 2

Fotka 3

Fotka 4

Fotka 5

Fotka 6

Fotka 7


No a nakoniec, zábery z ktorého smartfónu sa vám páčili najviac prihliadnuc na všetky zábery?


 • Marek

  ludia chodte k ocnemu prosim vas… napr. foto modreho kolesa… pozrite sa nam zlte zabradlie napravo… jednoznacne vitaz C… ako moze niekto oznacit ine?

  • Erik

   a podla mna z modreho kolesa posledny obrazok je najrealnejsi, lebo ako pozeram na obrazkoch, ako keby bolo zamracene pocasie a pri zamracenom pocasi nezvykne byt vsetko az tak zltkaste, ostatne ako keby boli presaturovane a je na nich vela teplej bielej

  • kubo

   Jednoducho C je presaturovane a podla mna najhorsie (nie len pri kolese, ale celkovo) pri tom modrom kolese je podla mna top A

  • Ni Nibi Nibik

   suhlasim s ostatnými, najlpešie vychádza A, občas B, pri jednom som dal D, takéto fotky by sa mali čo najviac pribložovať realite, hlavne farbami, ani keby bolo slnko tak nieje všetko tak umelo žlté

  • Lebo fotka C je robená S8čkou, stačí si pozrieť recenziu na S8, všetke fotky v tomto „slepom fototeste“ sú tam. A tí ktorí nedajú na samsung(samozrejme nemyslím všetkých,ale nájdu sa aj takí) dopustiť tak si pozrú recenziu na S8, pozrú fotky a hneď zistia ktoré boli robené z S8 a tak označia ich aj v tomto fototeste…

 • Palobn

  Bude aj test Huawei P10 plus v dohľadnej dobe?

  • Lukas Zachar

   Bude ako doplňujúci článok ku Huawei P10 :)

 • Rastislav Salamon

  chybaju mi tam nejake fotky pri zhorsenych svetelnych podmienkach, tam by sa ukazali kvality fotaku

 • hah

  páči sa mi poradie mobilov v hlasovaní :) vďaka tomu moje hlasy išli na fotky, ktoré sa mi nepáčili.

 • sanders2221

  Podla mna by bolo ovela lepsie spravit fotky v rovnakom poradi A B C D , kde vzdy A je rovnaky mobil s tym,ze mobily sa zverejnia po ukonceni ankety ktory vyhral. Takto je to dost chaotickez mojho pohladu.