Úvod Apple iOS 10 V iOS 10 od Apple je chyba: Po stlačení tlačidiel telefón úplne...

V iOS 10 od Apple je chyba: Po stlačení tlačidiel telefón úplne zamrzne, musí sa reštartovať

9

Spomínate si ešte na staré dobré cheaty na PS1 alebo dokonca Sege? Stačilo stlačiť kombináciu tlačidiel a v hre sa vám odomkli zaujímavé vylepšenia. To boli časy.

Talianska publikácia venujúca sa tematike Apple včera informovala o podobnom „vylepšení,“ ktoré môžete nájsť v operačnom systéme iOS 10 od Apple. Web okrem článku publikoval aj video, v ktorom demonštruje ako vznikne problém a čo spôsobí. Po stlačení kombinácie tlačidiel v ovládacom centre (Budík, kalkulačka a fotoaparát), Night Shift a AirDrop telefón úplne zamrzne. Prejaví sa to tak, že displej zamrzne na obrazovke, ktorú ste mali otvorenú a prestane reagovať. Po čase sa systém preberie a vráti na domovskú obrazovku.

Prirodzene, takéto stlačenie trojkombinácie tlačidiel nie je bežné, a preto nejde o veľkú chybu, ktorú by si malo všimnúť veľa ľudí. Zaujímavé je, že problém sa nachádza aj v najnovších verziách, vrátane iOS 10.3.2 beta. Ak to chcete vyskúšať na svojom alebo najradšej na kamarátovom telefóne, smelo do toho. Nebojte sa, na telefóne by to nemalo zanechať dlhotrvajúci efekt.