Xiaomi Mi 6 má mať rovnaký fotoaparát ako špičková Sony Xperia XZ...

Xiaomi Mi 6 má mať rovnaký fotoaparát ako špičková Sony Xperia XZ Premium!

5
Xiaomi Mi

Minulý rok sme na MWC v Barcelone nevideli len známe značky, no pre Európu aj tie menej známe. Jednou z nich bol Xiaomi, ktorý na pyrenejskom polostrove predstavil model Mi 5. Tento rok sme na MWC nevideli nič. Ani jedno zariadenie od Xiaomi. Namiesto toho k nám o chystanej vlajkovej lodi priam pravidelne prúdia „uniknuté“ informácie.

Jeden z čínskych zdrojov tvrdí, že Mi 6 bude dostupný v dvoch veľkostných verziách. Jedna ponúkne veľkosť displej 5,15 palcov, teda rovnako ako Mi 5. Tá druhá verzia má byť vybavená až 5,7-palcovým panelom. Oba smartfóny bude poháňať čipset Snapdragon 835, čo sa zhoduje s doterajšími informáciami.

Čo je však, povedzme, ešte zaujímavejšie, je fakt, že Mi 6 má byť vybavený fotosenzorom Sony IMX 400. Ide senzor, ktorý Sony predstavil len pred mesiacom a ktorý sa nachádza vo vlajkovom modeli Xperia XZ Premium. Áno, je to presne ten istý senzor, ktorý podporuje slow-motion videá až do 960 fps.

Je však možné, že Xiaomi bude mať k dispozícii len orezanú verziu tohto senzoru bez tak kvalitného spomalenia alebo s jeho obmedzením, napríklad na 480 fps. Ide však len o špekuláciu.

Nakoniec, ešte jedna informácia. Väčší z dvojice (pravdepodobne Mi 6 Plus) ponúkne podobne ako iPhone 7 Plus duálny fotoaparát. Uvedenie noviniek na trh má byť naplánované na 16. apríl.

 • Martin Grujbar

  Ak nebude mať plnú podporu europskych LTE sieti – si ho môžu nechať !!!

 • Marian

  pre toto Xiaomi milujem. uz vidim polovicnu cenu za toto. len tak dalej. nech vsetky 900 eurove telefony sa hanbia. sak to nieje uz normlane si tolko za telefon pytat. bodaj by sme tu mali viac takych vyrobcov ako Xiaomi

  • no ale kvalitou fotiek zase sklamu- ukor kvality na ukor ceny…

   • Flea

    Presne jak sony

    • No tak Sony fotí o dosť lepšie než xiaomi…A teraz keď upravili G-lens kvôli ktorému boli po krajoch rozmazané fotky a znížili pocet megapixelov a zároveň ich zväčšili tak tie fotky už budú parádne….tomu verím že im už došiel rozum…