TEST batérie LG G6: Len o čosi lepšia výdrž než LG G5,...

TEST batérie LG G6: Len o čosi lepšia výdrž než LG G5, na elitu nemá

3

Jedným z najdôležitejších testov pre akýkoľvek smartfón je výdrž batérie. Koniec koncov, nikto z nás nechce mať svoj novučičký smartfón neustále pripojený k sieti.

LG G6 ponúka 3 300 mAh batériu, čo je v porovnaní s minuloročným G5 a jeho 2 800 mAh akumulátorom poriadny rozdiel. G6 má však o niečo väčší displej – presnejšie o 8 % väčší. Na presnú výdrž batérie LG G6 sa preto rozhodli zamerať redaktori servera GSMArena, ktorí ho neporovnali len s LG G5 ale aj s LG V20.

Výsledky sú tak trochu sklamaním, tak trochu malým víťazstvom. Je pravda, že LG G6 vykazuje mierne lepšiu výdrž než modely G5 a V20. Na druhú stranu, na zariadenia ako Samsung Galaxy S7 edge, Google Pixel XL či OnePlus 3T jednoducho nemá.

Test prehrávania videa (viac znamená lepší výsledok)

Medzera medzi G6 a G5 sa okrem toho stenčila natoľko, že takmer zanikla pri teste prehrávania videa. LG G6 zvládol bežať 10 hodín a 27 minút, LG G5 10 hodín a 21 minút.

Test prehliadania webu (viac znamená lepšie)

Pri prehliadaní webu sa G6 vypol po 8 hodinách a 31 minútach. V prípade LG G5 a V20 to bolo zhodne, 7 hodín a 35 minút. Taký Samsung Galaxy S7 edge ich však s 10 hodinami a 35 minútami hravo predbehol.

Ak teda hľadáte smartfón, ktorý nebudete musieť nabíjať pár dní, hľadať musíte inde. LG G6 je smartfón s jednodňovou výdržou.

  • Ján Benčo

    Ale berte do uvahy ze ma zo vsetkych spomynanych najvacsi display takze to zas nieje ziadna katastrofa. Neda sa to porovnavat rozne technologie dispaya ,uhlopriecky, baterie Hold vacsi viac zere 😀

  • !!!

    LEN O ČOSI nám nestačí..my chceme počuť výdrž terajšej vlajkovej lode je OVELA LEPŠIA než v predošlej :)

  • Janko Pipicz

    Tomu neverim ze Samsung S7 ma 10:35. Ajtak LG G6 aspon nevybuchne ako samsung 😂😂