Samsung: Snímač odtlačkov prstov je zastaraný, zabijeme ho

Samsung: Snímač odtlačkov prstov je zastaraný, zabijeme ho

7

Snímač odtlačkov prstov na smartfónoch a tabletoch by sme mohli označiť za malú revolúciu. Samozrejme, na zariadeniach sa objavil ešte skôr než na Motorole Atrix z roku 2011. Skutočné rozšírenie však zažil až neskôr, dnes ho snáď dokonca používa takmer každý nový smartfón.

Vyzerá to však tak, že dni snímača odtlačkov prstov môžu byť spočítané. Spoločnosti už teraz horlivo pracujú na nových technológiách, ktoré nám majú pomôcť ochrániť svoje zariadenia. Jedna z takýchto technológií má pochádzať z rúk Apple, pričom objaviť sa môže už na iPhone 8.

Okrem toho, myšlienkou zbaviť sa snímača odtlačkov prstov sa má zaoberať aj Samsung. Podľa informácií z Číny mal zamestnanec Samsungu povedať: „Snímač odtlačkov prstov zabijeme, je zastaraný“. Vzhľadom na fakt, že Galaxy S8 aj S8+ takýto snímač ponúknu je ťažko odhadnúť, kedy by sa tak mohlo stať.

Dobre informované zdroje zároveň tvrdia, že skener dúhovky na Galaxy S8 a S8+ nepracoval dostatočne rýchlo. Samsung teda musel implementovať aj technológiu rozpoznávanie tváre, ktorá má byť schopná telefón odomknúť za 0,01 sekundy.

Či sa história zopakuje a zo skenera dúhovky sa stane rovnaký hit ako zo snímača prstov ukáže len čas. Čo na to hovoríte vy? Dajte nám vedieť v ankete alebo diskusii nižšie.

 • kubo

  Anketa chyba.

  Ale podla mna je odtlacokprsta bezpecnejsia a stale jedna z najlepsich metod na odomknutie smartfonu. Nech implementuju aj dalsie technologie, ale citac odtlackov by mal zostat. Konic koncov na rozpoznavanie tvare im staci len predna kamera a k nej dobry softver, ale aby sa nestalo ze telefon sa bude dat odomknut aj fotkou

  • Lukas Zachar

   Dík, anketa doplnená :)

 • FILO

  Bola by škoda keby zmizol však stačí ho vložiť do displeja a bude po probléme s umiestnením. Dotknem sa displeja a bum odomknuté..najlepšie riešenie..nebudeme musieť načahovať ukazovák vzadu alebo lámať palec vpredu..

 • Bohuš

  Nemyslím že sa skeneru odtlačkov tak rýchlo zbavíme. Hlavne za tmy je to myslím najefektívnejšie odomykanie mobilu.

 • Vojtech

  No neviem. Ja mám so skenerom odtlačkov prstov negatívne skúsenosti. Raz, keď som odomykal kamarátov mobil tým skenerom, tak sa mi to podarilo hneď na prvý raz. Ale asi dosť závisí od kvality toho skeneru. Nemôžem porovnávať nejakú „Aliexpress Čínu“ so známymi značkami mobilov. Tak či tak, som voči tomuto paranoídny, takže asi ostanem pri PIN kóde alebo hesle.

 • SeppWinkler

  V súťaži kombinácie pohodlia a bezpečnosti je snímač odtlačkov prstov jasným víťazom. Dá sa použiť po hmate a veľmi rýchlo. Jedinou konkurenciou mu je zatiaľ PIN a heslo. Iné technológie, ako dúhovka, tvár aj hlas sú výrazne menej pohodlné, telefón treba dostať do nejakej použiteľnej polohy, alebo na seba upozorňovať hlasom. Preto sa aj ovládanie hlasom veľmi nerozšírilo, lebo je nakoniec menej pohodlné, alebo vhodné niečo povedať, ako stlačiť ikonu, prípadne pár kláves. Takže v dohľadnej dobe podľa mňa nezanikne.

 • mark cuocio

  samšunt a niečo zabije
  jedine seba
  hrajú sa na lídra ale len cenou highendov , inač samé haraburdy