Prešľap Samsungu? Rozpoznanie tváre na Galaxy S8 oklamete fotkou

Prešľap Samsungu? Rozpoznanie tváre na Galaxy S8 oklamete fotkou

13

Aktualizácia 3. apríla o 10:40: Doplnené o vyjadrenie Samsungu.

Samsung Galaxy S8 v sebe nesie najviac funkcií zabezpečenia z akéhokoľvek iného smartfónu na trhu. Telefón môžete odblokovať vzorom, pinom, snímačom odtlačkov prstov, skenerom dúhovky a dokonca aj funkciou rozpoznania tváre.

Práve posledná menovaná funkcia je cieľom aktuálnej kritiky. Funguje tak, že telefónu ukážete svoju tvár a on sa odomkne doslova za desatiny sekundy. Vyzerá to však tak, že nie je tak bezpečná, ako Samsung dúfal.

Po internete totiž koluje video, ktoré odhaľuje vážne zlyhanie, pri ktorom sa S8 odblokovala aj po tom, ako zbadala fotografiu „majiteľa“. Párkrát síce fotografiu odmietla, nakoniec však sa však odblokovala.

Zatiaľ nie je jasné či Samsung plánuje vylepšiť technológiu rozpoznania tváre tak, aby dokázala rozlíšiť reálneho človeka od fotografie. Dá sa však predpokladať, že áno. Je nutné podotknúť, že nejde o bežnú fotografiu, ktorú by ste „cvakli“ veľmi jednoducho. Musela byť odfotená pod presným uhlom a vzdialenosťou.

Na situáciu ohľadom rozpoznania tváre na Galaxy S8 zareagoval aj Samsung. Do redakcie nám prišlo toto vyjadrenie: „Galaxy S8 poskytuje rôzne úrovne biometrickej autentizácie, pričom najvyššími úrovňami sú overenie prostredníctvom snímača očnej dúhovky a čítačkou odtlačkov prstov. Navyše, Galaxy S8 používateľom ponúka viacero možností odomknutia svojich telefónov a to prostredníctvom oboch biometrických možností zabezpečenia, a pohodlnejšími možnosťami, ako potiahnutím a rozpoznaním tváre.

Samsung na zraniteľnosť technológie upozorňuje priamo v zariadení.

Čo poviete? Je to zo strany Samsungu zlá implementácia? Mal použiť niečo ako 3D kameru alebo mu to dokážete odpustiť? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!


 • Lepšie by bolo keby rozpoznanie tváre pracovalo s duhovkami očí…potom by to bolo ťažšie „obísť“…

 • !!!

  Však jasné že je to naprd a ten kto si myslel že je to mega bezpečné tak myslel zle.

 • Lendo

  Myslim ze tu uz take nieco bolo ze odomknutie tvarov na S3,tiez to nebolo nic moc…

 • Dávid Turcmanovič

  Odomknutie tvárou bolo uz v androide 5.0 ci nejak tak

  • Marek

   uz to mala S4mini… android 4.4

   • Martin Jirman

    Mal a využíval som to aj na Lenovo P70 4.4 KitKat

 • WorldWithoutIslam ﷺ

  Toto bude najislamofobnejsi produkt roka. Mohamedanky ho nebudu moct vobec pouzivat…

 • KalichVydra

  V prvom rade sa treba tešiť že tie telefóny vôbec idú:-)))

 • Admin

  Lebo rozpoznanie tváre nebolo už na KitKate… a odzačiatku sa to dá obísť týmto spôsobom na každom mobile s Androidom čo má túto funkciu…

 • NTN Labs

  Toto bola vzdy slabina, podla mna to nejde urobit 100% bezpecne.