Prvé INFO o Galaxy Note 8: 6,4“ 4K displej, 6GB RAM a...

Prvé INFO o Galaxy Note 8: 6,4“ 4K displej, 6GB RAM a záhadné dierky

14
Koncept Samsung Galaxy Note 8

Od Galaxy S8 a S8+ nás delí menej než týždeň, a tak sa pozornosť mnohých, hlavne fanúšikov pera S Pen obracia na chystanú vlajkovú loď určenú pre druhú polovicu 2017.

Hovoríme samozrejme o Galaxy Note 8, nástupcovi zariadenie, ktoré skončilo na smetisku dejín. Ako DJ Koh, šéf mobilnej divízie Samsungu povedal: „Prinesiem späť lepší, bezpečnejší a veľmi inovatívny Note 8.“ Poďme sa teda pozrieť na prvotné informácie.

Čipset

Podľa posledných informácií má Note 8 prísť so Snapdragon 835 alebo Exynos 9. Práve ohľadom Exynos 9 momentálne koluje veľa špekulácií. Najnovší procesor, ktorý Samsung predstavil je Exynos 8895, no pracovať má aj na modeli 9810, ktorý by sa mohol objaviť v chystanom Note 8.

Displej

Galaxy Note 8 bude veľký. Ponúknuť má až 6,4-palcový Super AMOLED displej, teraz si sadnite, so 4K rozlíšením. Ide teda o panel, ktorý ponúkne rozlíšenie 3 840 x 2 160 pixelov. Podľa nákresu, ktorý môžete vidieť si pravdepodobne zoberie dizajnové črty z chystaného Galaxy S8.

Vzhľadom na špeciálny pomer strán, ktorý ponúka S8 (18.5:9) by sa teda rozlíšenie Note 8 mohlo vyšplhať až na 4 428 x 2 160. Samsung takto špecifické rozlíšenie môže nazvať UHD+ alebo 4K+.

Pamäť

Note 8 má okrem najnovšieho čipsetu priniesť aj poriadny náklad RAM. Hovoríme už o 6 GB kapacite a 256 GB úložisku. Samsung už teraz predáva zariadenie so 6 GB RAM – C9 Pro pre čínsky trh – takže veriť tomu kľudne môžeme.

Dizajn

Pri pohľade na bok zariadenia môžeme vidieť miesto pre uloženie S Penu, USB C port, 3,5mm jack, SIM/microSD slot a tlačidlo pre spustenie asistenta Bixby. Na prednej strane zas môžeme vidieť senzory pre skenovanie vašej tváre, ako aj predný fotoaparát. Ide teda o veľmi podobnú výbavu, akú ponúka Galaxy S8.

Na čo sme zatiaľ ani my, ani nikto iný neprišiel sú záhadné dierky na spodku zariadenia. Či ide o reproduktor z dielne Harman-Kardon (AKG) nateraz ostáva tajomstvom. Tak či tak, čo by ste povedali na takýto smartfón? Spĺňal by vaše požiadavky?

 • Patrislaw

  To najlepšie zariadenie na svete ;) už sa teším

 • Anonymne

  keby boli peniaze že na to! Čo má stoho človek keď nemá ani 500€ vo vrecku a nie ešte 1000€ a viac

  • pekand

   Žeby kúpiť si iné zariadenie? Však ich je aspoň milión :-)

 • !!!

  Note8 by už mohol mať snímač odtlačkov v displeji.

 • Nepáči sa mi akým smerom sa uberá Samsung…Note séria mala 5,8 palcov a vlajkove lode 5 palcov…edge verzia 5,5… Toto boli ideálne veľkosti…teraz vedia vyrábať len obludy…

  • Dávid

   To preto aby tam zmestili všetky novinky do toho mobilu. Do takého 5 palcového displeja by to asi všetko už nenatrepali.

   • Ako dobre ale zas nemusia robiť kvôli tomu 6 palcové phablety

  • dd

   mne chýba napr s6 mini s7 mini atď

  • hrino

   Len poupravim…5,7″ a zvacsenie uhlopriecky je splenie sna mnohych zakaznikov vratane mna :) Predpokladam ze po vzore S7 vs. S8 nebudu vonkajsie rozmery nejak vyrazne zmenene.

 • Larsen

  Treba treba…4K….8K….350K a do 15tiek bookov jeb*t HD s 50% sRGB…vsak na te fejzbuky a excely to staci, v krcme sa to na stol polozit aj tak neda, na kupalisku pred stankom s langosmi sa toho tez neda dobat a predvadzat sa…tak naco, dobre je jak je…konec reklamnej spravy

  • Martin

   Odpadol som :DDDD

 • pony

  asik to bude chladenie baterie aby sa az tak neprehriala a nedoslo k vybuchu

  • Bender Rodriquez

   Tie zahadne dierky su vyfuky na dym z baterie

 • Denis Luke Dávidek

  Som zvedavý na tento fón, kde má čítačku otlačkov prstov?