UMIDIGI Z PRO

UMIDIGI Z PRO, vlajková loď výrobcu UMi (teraz UMIDIGI), ktorá disponuje dvoma šošovkami primárneho fotoaparátu, bola predstavená 27. februára v rámci podujatia MWC 2017 v španielskej Barcelone.

O špecifikáciách sme už počuli. Vieme, že vylepšuje tie svojho úspešného predchodcu UMi Z tým, že na rozdiel od neho dostal do vienka aj duálny primárny fotoaparát z dielne výrobcu SONY. UMIDIGI Z PRO však svojimi dvoma šošovkami nevytvorí len kvalitné čierno-biele fotografie, výborné fotografie za zhoršených svetelných podmienok či tzv. „bokeh“ snímky (rozmazané pozadie), ale je takisto aj prvým smartfónom po iPhone, ktorý disponuje funkciou „Live Photo“.

Každá fotografia, ktorú týmto smartfónom vytvoríte, môže byť takisto aj spomínaná tzv. „živá fotografia“. Ak aktivujete túto funkciu, fotoaparát bude zachytávať sekundu a pol pred a po stlačení spúšte. V galérii si potom fotografie môžete prehrávať ako krátku animáciu.

K dispozícii tak budete mať klasickú, 13 Mpx fotografiu, ale aj malý bonus – spomienku na to, ako daná fotografia vznikala, čo môže byť vo väčšine prípadov naozaj zábavné.

Mód „Live Photo“ bol prvýkrát pridaný do portfólia iPhone 6s a 6s Plus v septembri 2015 a takisto sa nachádza aj v iPhone 7 a 7 Plus. UMIDIGI Z PRO je tak prvým Android smartfónom, ktorý sa touto funkciou môže oprávnene pýšiť.

Ak si chcete pripomenúť, akými špecifikáciami UMIDIGI Z PRO vlastne disponuje, mrknite na náš článok, ktorého odkaz nájdete nižšie.

Tento článok sme pripravili vďaka spolupráci so spoločnosťou UMIDIGI.

 • PeterR

  Lenže niečo ako Live photo na Galaxy Note 7, S7 a S7 Edge ste zabudli spomenúť,ktoré to podporujú ,len tam sa to nevolá live photo ale trochu inak.

 • Andrej

  Windows 10 mobile to pouzival skor ako existoval nejaky UMi Z Pro :D clickbait clanok, podporuju to aj dalsie mobily, napr od Samsungu .. mam taky pocit ze idete s kvalitou clankou dole, skoda :(

 • dibon

  tuto funkciu som mal pred 4 rokmi na inom cisnkom telefone… ZOPO

 • Palobn

  Pokiaľ si dobre spomínam, malo to aj HTC one M7

 • Dzajroo

  Iba babrak dokaze toto vyprodukovat. Aj mu za taketo nezmysly platíte?

 • Kristián Ivančo

  Vítam vás vo šou dobre vedieť