UMIDIGI Z PRO

UMIDIGI Z PRO, vlajková loď výrobcu UMi (teraz UMIDIGI), ktorá disponuje dvoma šošovkami primárneho fotoaparátu, bola predstavená 27. februára v rámci podujatia MWC 2017 v španielskej Barcelone.

O špecifikáciách sme už počuli. Vieme, že vylepšuje tie svojho úspešného predchodcu UMi Z tým, že na rozdiel od neho dostal do vienka aj duálny primárny fotoaparát z dielne výrobcu SONY. UMIDIGI Z PRO však svojimi dvoma šošovkami nevytvorí len kvalitné čierno-biele fotografie, výborné fotografie za zhoršených svetelných podmienok či tzv. „bokeh“ snímky (rozmazané pozadie), ale je takisto aj prvým smartfónom po iPhone, ktorý disponuje funkciou „Live Photo“.

Každá fotografia, ktorú týmto smartfónom vytvoríte, môže byť takisto aj spomínaná tzv. „živá fotografia“. Ak aktivujete túto funkciu, fotoaparát bude zachytávať sekundu a pol pred a po stlačení spúšte. V galérii si potom fotografie môžete prehrávať ako krátku animáciu.

K dispozícii tak budete mať klasickú, 13 Mpx fotografiu, ale aj malý bonus – spomienku na to, ako daná fotografia vznikala, čo môže byť vo väčšine prípadov naozaj zábavné.

Mód „Live Photo“ bol prvýkrát pridaný do portfólia iPhone 6s a 6s Plus v septembri 2015 a takisto sa nachádza aj v iPhone 7 a 7 Plus. UMIDIGI Z PRO je tak prvým Android smartfónom, ktorý sa touto funkciou môže oprávnene pýšiť.

Ak si chcete pripomenúť, akými špecifikáciami UMIDIGI Z PRO vlastne disponuje, mrknite na náš článok, ktorého odkaz nájdete nižšie.

Tento článok sme pripravili vďaka spolupráci so spoločnosťou UMIDIGI.