Tlačidlo Domov neponúkne ani iPhone 8. Vymení ho za „funkčnú oblasť“

Tlačidlo Domov neponúkne ani iPhone 8. Vymení ho za „funkčnú oblasť“

5

Apple má tento rok pred sebou obrovskú úlohu. Prečo? Tento rok totiž značí 10. výročie predstavenia vôbec prvého iPhonu. Tim Cook a jeho tím má preto pred sebou ťažkú situáciu. Musí ohúriť skalných aj menej skalných fanúšikov.

Čo o novom iPhone 8 vieme? Zatiaľ toho veľa nie je. Podľa posledných informácií by malo ísť o 5,8-palcový smartfón s OLED displejom s takmer bezrámikovým dizajnom. Aj kvôli tejto dizajnovej voľbe by sa zo zariadenia malo vytratiť ikonické okrúhle tlačidlo Touch ID.

Podľa analytika, ktorého slovo sa väčšinou vyplní má Apple iPhone 8 ponúknuť tzv. funkčnú oblasť pod displejom. Tam sa objavia nielen virtuálne tlačidlá ale aj nové biometrické overovanie, ktoré nahradí Touch ID z roku 2013.

Začiatkom týždňa sa objavila informácia o tom, že Apple získal patent pre zabudovanie snímača odtlačkov prstov pod displej. Ak by sa táto predpoveď vyplnila, americký výrobca by v tomto smere predbehol aj Samsung, ktorý snímač na chystanom Galaxy S8 umiestnil na zadnú stranu.

 • stanleyjr

  Otazne teraz je, ze kto skor vymyslel odstranenie stredoveho tlacidla Samsung ci Apple :))

  • Tritium

   To mi pripomina otazku co bolo skor kura ci vajce.

   • Matusisko

    Kura

    • NTN Labs

     Vajce

 • Tritium

  Ako vidim uz apple nebude viac applom. Uz sa tak zmeni dizajn ze ani nebudeme vedet ze to bol volakedy apple. Alebo naopak? Prave teraz sa zacina nova era pre apple a caka ho novym dizajnom boom ako ked zil S. Jobs a prvykrat uviedol na trh nieco ako Iphone. A mali v rukave vizionarsku metu? Uvidime co z toho zvnikne.