Apple je najobdivovanejšou spoločnosťou na svete: Už 10-ty krát po sebe

Apple je najobdivovanejšou spoločnosťou na svete: Už 10-ty krát po sebe

8

Najobdivovanejšou spoločnosťou na svete sa už po desiatykrát stal americký výrobca elektroniky a softvéru, Apple. Túto česť si Apple užíva po hodnotení viac ako 3 800 predstaviteľov, riaditeľov, analytikov a expertov iných spoločností. V prvej päťke sa umiestnil Amazon, Starbucks, Berkshire Hathaway a Disney.

Medzi ďalšie firmy, ktoré sa dostali do prvej desiatky patrí Facebook a Microsoft. Okrem toho, že je Apple najobdivovanejšou spoločnosťou drží táto firma aj ocenenie najhodnotnejšej firmy na svete. Jej celková cena je takmer 700 miliárd dolárov.

Aby sa niektorá z firiem vôbec kvalifikovala, musí spadať medzi 1 000 amerických firiem s najvyšším príjmom. K tejto tisícke potom pridajú 500 zahraničných firiem, ktorých príjem je vyšší než 10 miliárd amerických dolárov. Zoznam porota neskôr zmenší na 680 firiem z 28 rôznych krajín. Finalistov nakoniec hodnotia v niekoľkých kategóriách, ako napríklad inovácia, kvalita a spoločenská zodpovednosť.

Apple sa najobdivovanejšou spoločnosťou stal v ten istý rok, keď Steve Jobs predstavil prvý iPhone, teda v roku 2007. Výrobca si tento rok uctí desiate výročie najdôležitejšieho produktu v ich histórii predstavením špeciálnej verzii iPhonu venovanej 10. výročiu jeho prvej verzie. Podľa posledných informácií novinka ponúka 5,15-palcový OLED displej. Predná, aj zadná strana zariadenia má byť prekrytá sklom.

Samsung sa umiestnil na 35. priečke. Je to pravdepodobne kvôli problémom, ktorým musel čeliť v prípade Galaxy Note 7.

 • Lubosko

  Ocenenie ziskavaju pravom ;)

  • Lendo

   Podla mna to je malo,nech im daju aspon nobelovku…😂😂😂😂😂No to urcite…

 • Rastislav Salamon

  urcite si zasluzia obdiv lebo nikto tak nedokaze zblbnut ludi a potom ich samozrejme aj patricne okradat

  • Franto123

   Presne tak. Keď sa pripravuje nový fón tak ovečky sú nadšené čo všetko bude mať a aké to bude fantastické. Keď sa pripravuje Samsung, nasrane pozeráme čo zase spotvoria!

 • !!!

  Tak pravdaže je to obdivuhodné že nuda,hovno ako iphone sa predáva tak dobre..

  • Franto123

   Naviac keď bude mať snímač otlačkov pod displejom ako prvý a zas predbehne konkurenciu. :(((((

 • Martin Sagan

  ked si budem chciet citat o Apple, pojdem na inu stranku…

 • anton

  Ano aj ja obdivujem Apple,ako dokážu predavať mobily a ešte za takú cenu keď sú na úrovni android zariadení z pred 5tich rokov.