Aktualizácia na Android 7.0 Nougat pre smartfóny Moto v problémoch

Aktualizácia na Android 7.0 Nougat pre smartfóny Moto v problémoch

9

Aktualizácia pre mnohé modely Moto smartfónov sa môže zdržať, a to výraznejšie. Informuje o tom nemecká pobočka výrobcu v rámci svojho konta na sociálnej sieti Twitter. 

Informácia najskôr nepotešila majiteľov modelu Moto Z Play. Pôvodne januárová aktualizácia na Android Nougat bola odložená až na marec. Prakticky v rovnakom čase sa odkladu dočkali aj modely Moto G4, G4 Moto Plus a Moto G4 Play. Tie dostanú update až niekedy v polovici alebo na konci februára 2017.

Ešte horšie sú na tom vlastníci modelov Moto X Style, Moto X Play, Moto X Pure a Moto X Force. Moto X rodina môže aktualizáciu obdržať až niekedy v máji, čo je výrazný rozdiel oproti avizovanému januárovému termínu.

Ako sme spomínali, hlásenie o oneskorení prichádza z Nemecka. Je nepravdepodobné, že by sa zdržanie týkalo len tejto krajiny. Aktualizačný balíček pre medzinárodné, resp. európske zariadenia sa vždy šíri postupne naprieč krajinami starého kontinentu. Je teda viac ako pravdepodobné, že zdržanie sa nebude týkať len Nemecka, ale aj ostatných európskych krajín.

aktualizácia aktualizácia

Dôvod?

Čo stojí za oneskorením aktualizácií je zatiaľ neznáme. Výrobca má priniesť oficiálne vysvetlenie neskôr. Za zdržaním aktualizácií môžeme hľadať technické problémy, respektíve komplikácie so stabilitou a funkčnosťou nového softvéru.

Už HTC muselo kvôli takýmto problémom pozastaviť aktualizáciu na najnovší Android pre európske modely svojich zariadení.

 • Až v máji? Tak oni si dávajú načas :D

  • Našťastie telefonovať, posielať maily, SMSky, pristupovať na internet, nastavovať budík, synchronizovať kontakty, čas, počasie, otvárať dokumenty rôznych formátov, hrať hry ide aj na staršom Androide. Takže kľudne nech ladia nugát aj do jesene :-D

   • juraj

    Po funkcnej stranke tiez nevidim ziadne zasadne prednosti Nougatu oproti Marshmallow. Akurat spustenie 2 aplikacii sucasne v 2 oknach. To je asi jedina zasadnejsia prakticka vyhoda, aspon pre mna.

 • V poslednej dobe citam len ze kazda znacka ma problem s prechodom na Nugata co je celkom smutne. Ako boli problemy aj predtym ale myslim ze taketo este nie.

  • Richard

   Sony iba na starsich modeloch

 • meep

  Moto G 4G gen 1, Android 7.1.1 :P

 • mato

  treba kupovat HTC… nikdy som nemal s nicim problem…

  • juraj

   Ani htc nie je bezchybne. Mam M9 a napr. po sw stranke dostava bezpecnostne aktualizacie pomerne neskoro (Nougat prisiel s bezp. aktualizaciou z novembra). Samsung je o cosi sviznejsi. Po hw stranke zase samovolne praska ramik okolo displeja. Je to znama konstrukcna vada, vlajkova lod by mala byt po stranke spracovania lepsia.

 • mar bartian

  Zo značky ktora pustala update vzdy ako prva sa v čínskych rukach stala uplna tuctovka