Google klávesnica sa premenovala na Gboard. Prináša nové funkcie a použiteľnosť

Google klávesnica sa premenovala na Gboard. Prináša nové funkcie a použiteľnosť

4

Spoločnosť Google pred pred víkendom uvoľnila novú verziu softvérovej klávesnice pre smartfóny, ktorá dostala okrem nových funkcií aj nové meno. V Google Play ju nájdeme pod titulom Gboard.

Pôvodná Google klávesnica nebola vôbec zlá. Predsa len, možnosti prispôsobenia a funkcionalita klávesníc tretích strán bola pre užívateľov sympatickejšia. Spomenúť môžeme Fleksy alebo obľúbenú SwiftKey.

Gboard stále disponuje všetkými podstatnými funkciami, ktoré boli devízou pri staršej verzii. Hovoríme o rýchlom a presnom zadávaní znakov, písaní obyčajným ťahaním prsta po klávesách alebo o tzv. písaní hlasom.

Gboard ale dostal priamu integráciu Google vyhľadávania. Priamo z klávesnice tak môžeme vyhľadávať presné informácie a okamžite ich odoslať alebo zdieľať.

Priamo za pochodu môžeme po novom prepínať medzi rôznymi jazykmi klávesnice a v neposlednom rade pribudla podpora pre trendové GIF animácie. Obohatená je tiež databáza smajlíkov.

gboard

Treba podotknúť, že nové funkcie zatiaľ pracujú len s niektorými aplikáciami, v ktorých je potrebné zadávať text. Ide o natívne Google aplikácie, akými sú Gmail, Hangouts, Allo alebo Google Messenger. Postupne bude pridávaná podpora pre široké spektrum ďalších aplikácií. Všetko závisí od šikovnosti vývojárov.

Gboard – Klávesnica GoogleGoogle LLC Nástroje ZdarmaStiahnuť
 • NTN Labs

  Prepinanie jazykov priamo na klavesnici ide v Google klavesnici hadam 5 rokov, ak nie viac…

 • KalichVydra

  Čím to je že pri písaní textu mi kurzor preskakuje na rôzne miesta prípadne po napísaní slova pridá rovnaké slovo ešte raz?.. Toto mi robila táto klávesnica.

 • Márty

  Jsem z toho už fakt zoufalý…proč mi musí Google střídavě v aktualizacích klávesnice nutit tu otravnou lištu nad klávesnicí?! Už mě to fakt vytáčí…nepoužívám ani predikci, ani diktování hlasem a nechci ani to podělané G-čko. Je tak těžké nechat uživatele zvolit jen prostou a obyčejnou klávesnici ve své nejjednodušší podobě bez doplňků? Nevíte někdo náhodou, jak by se ta lišta dala trvale vypnout? Jinak se poohlédnu po jiné klávesnici, protože tohle už mě fakt unavuje.

 • Tomas JuaNex Grman

  Ako odstranim tu listu nad klavesnicou? V nastaveniach ti nikde nevidim.

  @mobile