Úvod Zariadenia Na Galaxy S7 sa bude dať meniť rozlíšenie displeja. Novinku prinesie aktualizácia

Na Galaxy S7 sa bude dať meniť rozlíšenie displeja. Novinku prinesie aktualizácia

17
Samsung Galaxy S7

Samsung Galaxy S7 disponuje tak, ako mnohé iné popredné vlajkové lode, QHD 1440p rozlíšením displeja. Displej má 5,1 palca, čo znamená, že s daným rozlíšením dostaneme hodnotu 576 ppi.

Užívatelia sa pri tomto rozlíšení delia na dva tábory. Jeden tábor hovorí, že až takto jemné rozlíšenie je na danú veľkosť obrazovky zbytočné a bohate postačí aj FHD 1080p rozlíšenie. To je navyše energeticky úspornejšie. Druhá skupina naopak víta extrémne jemné rozlíšenia a čím viac pixelov, tým lepšie.

Nech už súhlasíte s ktoroukoľvek skupinou, Samsung vyhovie obom. Teda vlastne už vyhovel. Nebohý Samsung Galaxy Note 7 prišiel s veľmi dobrou funkcionalitou, ktorá umožnila meniť rozlíšenie displeja. Zvoliť ste si mohli okrem FHD klasiky aj úspornejšie HD 720p riešenie. Pri sledovaní fotografií alebo videa vo vysokom rozlíšení ste pre zmenu mohli ulahodiť oku nastavením plného QHD 1440p rozlíšenia.

To isté nás čaká aj pri zariadení Samsung Galaxy S7. Novú funkciu prinesie veľmi očakávaná aktualizácia na najnovšiu verziu OS Android 7.0 Nougat. Možnosť zmeny rozlíšenia odhalili používatelia, ktorí sú zapojení do beta testovania najnovšej verzie OS Android pre Galaxy S7.

© androidcentral.com
© androidcentral.com

Zaujímavosťou je, že po nainštalovaní aktualizácie je smartfón natívne nastavený na FHD 1080p rozlíšenie. Nie je jasné, či je to len dočasné nastavenie v rámci beta verzie systému, alebo ho uvidíme aj v stabilnej verzii dostupnej pre všetkých.

Po nainštalovaní aktualizácie môžu zostať menej ostrým podaním obrazu mnohí zaskočení. Následne samozrejme postačí, ak navštívite nastavenia obrazovky, kde si rozlíšenie upravíte na pôvodné maximálne hodnoty. Pokiaľ vám nižšie rozlíšenie bude vyhovovať, odmenou vám bude dlhšia výdrž na jedno nabitie. Hlavne pri chatovaní, čítaní mailov alebo blúdení po sociálnych sieťach extrémne vysoké rozlíšenie v podstate nepotrebujete.

© androidcentral.com
© androidcentral.com

Rozdiel v kvalite zobrazenia môžete vidieť na GIF animácii vyššie. Zachytené je jemné 1440p rozlíšenie, následne 1080p a ako posledné HD 720p. To je už ľahko identifikovateľné kvôli badateľnému rastru.

Android 7.0 Nougat pre Galaxy S7 by mal byť dostupný pre všetkých ešte v tomto roku.