Úvod Piatková porcia Piatková porcia aplikácií: Nové foto nástroje od Adobe alebo hra Call of...

Piatková porcia aplikácií: Nové foto nástroje od Adobe alebo hra Call of Duty: Heroes

0
aplikácií

Aplikačno-herná telenovela pokračuje aj v tomto týždni. Výnimočne v nej nájdete jedenásť aplikácií a hier. Rovno dve novinky pre úpravu fotografií prinieslo Adobe.

Ďalej môžete vyskúšať ovládací panel v iOS štýle, prepracovanú galériu pre fotografie, darčekový nákupný zoznam a nástroj pre tvorbu snímok obrazovky.

Herný segment zastupuje špičkový titul Call of Duty: Heroes, kvíz, ktorý sa hodí pre dlhé zimné večery alebo zábavná závodná hra pre viac hráčov. Nechýba atmosférická adventúra a doslova výbušná hra.

Adobe Photoshop Sketch / Fix

adobe_fix

Renomovaná spoločnosť Adobe uviedla tento týždeň do obchodu Google Play rovno dve aplikácie. Jedna z nich vám pomôže retušovať fotografie a upravovať ich tak, aby ste dosiahli želaný vzhľad.

V druhej appke môžete doslova načmárať všemožné nápady a upustiť uzdu kreativite. K dispozícii máte ceruzky, štetce, gumu a ich rôzne typy. Vybrať si môžete od jemných pastelových farieb až po ťažký akvarel.

Quick Control Panel

quick-control-panel

Páči sa vám centrum notifikácií a ovládací panel zo systému iOS? Môžete ho používať aj na svojom Android zariadení. Umožní to táto aplikácia, ktorú vývojári vybavili bohatými možnosťami prispôsobenia.

Môžete meniť umiestnenie panela, jeho veľkosť, ikony, farbu, ovládacie prvky, zdroj hudby pre hudobný prehrávač (Spotify, Deezer), skratky a mnoho ďalšieho.

Prime Photo Gallery

prime_gallery

Dnes so smartfónom fotí každý a fotí všetko. Mať preto nainštalovaný perfektný prehliadač množstva obrázkov a fotografií je viac ako len povinnosťou.

Prime Photo Gallery túto pozíciu skvele zastúpi. Je rýchla, ponúka skvelý dizajn a rozloženie UI. Samozrejmosťou sú funkcie pre úpravu snímok alebo detailné informácie o každej snímke.

Presentlist

presentlist

Vianoce sa blížia a mnohých z nás čaká nákup darčekov pre celú rodinu a známych. S touto starosťou (alebo radosťou) vám pomôže appka Presentlist. V nej si poznačíte všetky osoby, ktoré chcete obdarovať, pri každej osobe si zapíšete čo má rada alebo poprípade uvediete nápad na darček. Ak ho nájdete, pridať môžete odkaz na e-shop alebo cenu.

Aplikáciu dokonca môžete uzamknúť PIN kódom, aby sa nikto nedozvedel čo chystáte. Budete mať skvelý prehľad o celej nákupnej vianočnej mašinérii.

Super Screenshot

screenshot

Snímky obrazovky možno nepotrebujete robiť každý deň, no ak predsa, nainštalujte si túto appku. Môžete pomocou nej okamžite upravovať veľkosť snímky obrazovky, pridávať do nich text a filtre, alebo po nich môžete kresliť prstom.

Dobre vedieť

dobre_vediet

Skvelá kvízová hra, ktorá poriadne potrápi vaše mozgové závity. Čaká na vás množstvo otázok z rôznych kategórií ako zvieratá, šport, ľudské telo, história, vlajky, zemepis, hlavné mestá, cudzie slová, literatúra a zaujímavý svet.

Hra pracuje aj v slovenskom jazyku, môžete ju hrať aj v offline režime a nové otázky sú pridávané na týždennej báze. Zamrzí len zastaralý dizajn používateľského prostredia.

Call of Duty: Heroes

call_of_duty

3D bojová strategická hra s puncom známej videohry. Šéfujte armáde plnej hrdinov, elitných vojakov alebo inteligentných zbraní. Postupne budujte svoju základňu, trénujte pridelencov a keď budete pripravení, zaútočíte na najslabšie miesto nepriateľa.

Mini Racing Adventures

Zábavná pretekárska hra, v ktorej si budete merať sily s oponentmi v reálnom čase v rámci hry pre viacerých hráčov. Vývojári sa okrem toho zamerali na 3D grafiku a fyzikálne vlastnosti.

Pretekať tak budete musieť s rozvahou a nielen s plynom na podlahe. Môže sa vám to vypomstiť.

Juicy Jelly Barrel Blast

Nekonečná balistická hra. Balistická preto, lebo vás budú v hernom svete posúvať explodujúce sudy plné strelného prachu. Čím vyššie sa dostanete a čím viac ovocia a hviezd pozbierate, tým neprekonateľnejšie vaše skóre bude. Vcelku zábavná záchodovka.

Break Liner

Tejto arkádovej hre sa nedá uprieť jedinečná atmosféra, zvukový pochod a grafika. Inak je hra veľmi jednoduchá. S raketou budete prekonávať prekážkovú líniu, ktorá sa však dá preraziť len v určitých miestach.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!