Úvod Piatková porcia Piatková porcia aplikácií: Google Tapety, snímanie poznámok alebo hra Ja som chlieb!

Piatková porcia aplikácií: Google Tapety, snímanie poznámok alebo hra Ja som chlieb!

0
aplikácií

Pre mnohých vytúžený koniec týždňa už tradične prichádza aj s výberom tých najzaujímavejších aplikácií a hier. Na vašom mieste by sme určite vyskúšali pozadia priamo od Google, no to však nie je všetko.

Za pozornosť stojí nová bezpečnostná appka, univerzálny chatovací nastroj, skvelé a hlad vyvolávajúce Tasty alebo veľmi funkčný skener rukou písaných poznámok.

Medzi hrami nájdete slovenské prevedenie hry Pokémon Go, pár jednoduchých skákačiek, horúcu novinku Plants vs. Zombies: Heroes alebo jedinečnú hru Ja som chlieb.

Google Tapety

tapety

V obchode Google Play nájdeme nespočetné množstvo aplikácií, ktorých cieľom je nám ponúknuť tie najkrajšie pozadia pre domácu obrazovku. Na tento trend zareagoval aj Google a vydal vlastnú appku Tapety.

Nájdete v nej zatiaľ obmedzený výber kategórií, v ktorých sa však nachádzajú veľmi podarené vizuálne kúsky. Typický Google look je neprehliadnuteľný a tradične skvelý.

 Power Security

aplikácií

Nová bezpečnostná aplikácia, ktorá vám preskenuje smartfón a identifikuje prípadné softvérové hrozby. Odstráni tiež nepotrebné súbory, dokáže uzamknúť appky s citlivými dátami alebo zabezpečiť WiFi pripojenie.

Či už sa rozhodnete pre túto alebo inú antivírusovú aplikáciu, urobíte dobre. Digitálnu bezpečnosť netreba v žiadnom prípade podceňovať a vaše súkromie je nesmierne dôležité.

Flychat

flychat

Flychat sa skvele hodí užívateľom, ktorí používajú hneď niekoľko messenger aplikácií. Flychat z nich zobrazí všetky prichádzajúce správy v plávajúcom aktívnom okne, pomocou ktorého môžete na správu rovno odpísať.

Podľa výpisu z obchodu Google Play je podporovaných celkovo desať komunikátorov, medzi ktorými nechýba WhatsApp, Hangouts, FB Messenger alebo Line

Tasty

tasty

Každá hladná duša, ktorá sa pohybuje na Facebooku pozná Tasty. Skvele spracované videá, ktoré nám jednoduchým a prirodzeným spôsobom ukazujú, ako sa dá za krátku chvíľu pripraviť chutný obed alebo večera.

Tasty má už aj oficiálnu aplikáciu, ktorá zdieľa rovnaký cieľ. Vývojári sľubujú aktualizovaný obsah na dennej báze, čiže by sme mali nájsť niečo chutné a nové každý deň.

SnapNotes

snapnotes

Praktická aplikácia, ktorá je navrhnutá pre snímanie rukou napísaných poznámok. Poznámky môžete usporiadať napríklad podľa predmetu a pomocou rôznych filtrov môžete zvýšiť ich čitateľnosť.

Pocket Animal GO

animal_go

Hra Pokémon Go možno už stratila na popularite, no to neznamená, že tu pre podobný koncept nie je miesto. O to viac nás teší, že pochádza z dielne slovenských vývojárov.

V hre namiesto Pokémonov nájdete bežné zvieratká, no nebudete ich loviť. Vašou úlohou je ich naopak, oslobodiť. Aby ste každé jedno zvieratko oslobodili, v nohách budete musieť mať prejdený minimálne jeden kilometer. Vcelku dobrá motivácia pre domasedov. Určite hru vyskúšajte a autorom zanechajte konštruktívnu spätnú odozvu. Prispejete tak k následnému vylepšeniu hry.

Reflection

Reflection je jednoduchá a zábavná hra, ktorá by sa dala zaradiť do kategórie záchodoviek. Ovládať v nej budete dve postavičky a do rytmu hudby budete preskakovať rôzne prekážky a zbierať diamanty.

Mr. Jump

Podobne jednoduchá skákačka, ako vyššie spomenutý titul. Tu ale budete ovládať jednu postavičku, s ktorou budete prekonávať zradné a náročné úrovne. Hra pripomína koncept legendárneho Super Maria.

Plants vs. Zombies: Heroes

Hry Plants vs. Zombies 2 alebo Plants vs. Zombies Garden Warfare 2 pozná každý hráč. Aktuálne sa v obchode Google Play objavil nový počin z dielne vývojárov týchto hier. Pripravte sa na epický boj na hrdinov, v ktorom si budete tvoriť vlastný najlepší bojový tím. Titul ako stvorený na dlhé zimné večery.

I am Bread

Nehovorte, že ste nikdy nechceli byť chlebom. Ok, tak nie. Každopádne ním budete v tejto hre. Údelom tohto chleba je skončiť ako toast. Vy ale utečiete z prirodzeného prostredia kuchynského stola a budete sa ponevierať po celom obydlí, záhrade a podobne.

Znie to síce divne a hra ani nie je najlacnejšia, no trailer je podivne príťažlivý a nedalo nám si hru nevyskúšať. O zábavu bolo okamžite postarané.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!