Úvod Piatková porcia Piatková porcia aplikácií: Biela Noc 2016, widget počasia alebo hra Mafia III:...

Piatková porcia aplikácií: Biela Noc 2016, widget počasia alebo hra Mafia III: Rivals

3

Pre mnohých vítaný koniec týždňa si tentokrát spestríme napríklad kultúrou v našom hlavnom meste. Aplikácia Biela Noc 2016 rovnomenného festivalu súčasného umenia by vám nemala chýbať, ak sa na toto podujatie chystáte. 

O chladných ránach vás presvedčí minimalistický widget pre domácu obrazovku, za pozornosť stojí nová appka pre hromadnú dopravu, skvelý hudobný prehrávač alebo niečo pre kreatívnych jedincov v rámci úprav fotografií.

Hráčov nenechá chladných čerstvá novinka Mafia III: Rivals, poriadne jednoduchá, ale návyková puzzle hra, náročné RPG, zábavný online titul alebo sada mini hier, ktoré sú zamerané na precvičovanie kapacít vášho mozgu.

Biela Noc 2016

biela noc

Už zajtra sa odohrá v našom meste najväčší a najnavštevovanejší festival súčasného umenia na Slovensku, ktorý vám určite odporúčame navštíviť. Táto mobilná aplikácia vám uľahčí navigáciu medzi umeleckými stanovišťami, poskytne podrobné informácie o umelcoch a vystavovaných dielach, praktické informácie či slovník výrazov súčasného umenia.

Today’s Weather Radar Widget

pocasie

Veľmi pekne spracovaná aplikácia, ktorá zaujme hlavne svojím widgetom pre domácu obrazovku. Na očiach môžete mať nielen informáciu o aktuálnom čase, ale aj počasí. Možnosti prispôsobenia ponúkajú tiež rôzne grafické témy. Widget je sám o sebe veľmi vkusný.

Ubian

ubian

Čerstvá aplikácia, ktorú by mal mať každý, kto cestuje verejnou dopravou. Ubian ponúka informácie o najvhodnejších spojoch, zastávkach a MHD všeobecne. Vznikla v spolupráci s mnohými dopravcami a vyššími územnými celkami. Kompletné detaily nájdete na adrese www.ubian.sk

Pi Music Player

aplikacia

Pi Music Player sa pasuje ako jeden z najlepších hudobných prehrávačov v obchode Google Play a pri pohľade na jeho hodnotenia sa ani nečudujeme. Jednoduchý Material dizajn, tri vizuálne témy, ekvalizér, časovač spánku, gestá pre ovládanie, widgety… Ponúka všetko čo potrebujete.

Toolwiz Photos

Aplikácia Toolwiz Photos ponúka toľko rôznych možností úprav pre fotografie, že by sa vám mohla zatočiť hlava. Nemusíte byť ani rodený talent na to, aby ste vytvorili diela s umeleckým nádychom. Stačí štipka kreativity a pár minút času.

Mafia III: Rivals

mafia

Známe vývojárske štúdio 2K Games uviedlo do obchodu Google Play hru plnú gangsterov, bitiek, bojov ale tiež RPG prvkov. Nepôjde teda o bezhlavú strieľačku. Vy, ako boss, si budete musieť vytvoriť zločineckú skupinu, vybaviť ju zbraňami a následne si uplatňovať svoje nelegálne právo v miestnych podnikoch. Pozor si ale musíte dávať na nemenej silnú konkurenciu.

Kerflux

Extrémne jednoduchá a extrémne minimalistická hra. Herný koncept je určite originálny a zaradiť by sa dal do puzzle žánru. V hre musíte posúvať krivkami dovtedy, kým nenatrafíte na zhodu. Zložitosť kriviek bude postupne stúpať. Čaká na vás spolu 99 úrovní.

Piranh.io

Online hry proti ostatným živým hráčom sú bezpochyby najzábavnejšie. Práve tento koncept reprezentuje titul Piranh.io a asi už tušíte, že práve vy musíte byť tou najväčšou piraňou (poprípade žralokom) v hlbokom hernom mori.

Ire: Blood Memory

Hardcore akčné RPG, ktoré svojou náročnosťou a možnosťami boja zaujme hlavne herných veteránov. Precízna taktika, narábanie so zbraňami a rôzne doplnky sú kľúčovými prvkami v hre. Bez nich to jednoducho nepôjde. Navnaďte sa trailerom vyššie.

NeuroNation

Titul NeuroNation sa v minulom roku objavil v rebríčku najlepších aplikácií a hier, ktorý vyhodnocuje spoločnosť Google. Hra je zameraná na vašu hlavu a pamäť. Koncepčne je postavená tak, aby ste si vylepšili pozornosť, inteligenciu, sústredenie a ostatné „mozgové“ aspekty. Na dlhé chladné večery je ideálna.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!