Úvod Piatková porcia Piatková porcia aplikácií: Grape, Bazoš Pridávač alebo legendárna hra Polda 4

Piatková porcia aplikácií: Grape, Bazoš Pridávač alebo legendárna hra Polda 4

0

Aj keď trochu chladný, no stále letný piatok si môžete spríjemniť niekoľkými zaujímavými aplikáciami a hrami z obchodu Google Play.

V prvom rade je tu festival Grape a jeho orientačná appka, skvelý kalendár pre neustále zaneprázdnených, nástroj pre lepšie snímky obrazovky, pridávač inzerátov na Bazoš alebo appka pre úpravu fotografií.

Herný segment tento týždeň zastupuje skvelá logická záchodovka, prepracovaný hack-and-slash titul, legendárna česká hra Polda 4, podmanivá podmorská klikačka alebo ultra rýchla vesmírna hra.

Grape

grape

Po Pohode ďalší popredný slovenský festival, na ktorom sa môžete aj tento rok orientovať pomocou oficiálnej aplikácie. Nájdete v nej kompletný program festivalu, mapu areálu ale aj ďalšie užitočné informácie.

OnView Calendar

oneview_calendar_tablet

Produktívni jedinci určite ocenia túto novú appku kalendára. Je silne zameraná na vašu agendu, ktorú si môžete približovať, plánovať, detailne zobrazovať, upravovať alebo meniť. Aj pri množstve udalostí sa v appke dobre orientuje a veľkou výhodou je webové rozhranie aplikácie. Vaše plány tak môžete upravovať aj z počítača napr. v kancelárii.

Webová verzia na: http://app.oneviewcalendar.com

Stitch It!

scr

Šikovný nástroj, ktorý vám umožní tvoriť snímky obrazovky, pričom je primárne zameraný na komunikačné aplikácie. Screenshot je možné zhotoviť v potrebnej dĺžke, môžete do neho kresliť prstom a samozrejme zdieľať ho všemožnými smermi.

Bazoš Pridávač

bazos

Inzertný portál Bazoš je nesmierne populárny a pokiaľ na ňom inzerujete aj vy, táto appka by vám nemala chýbať. Ide o doplnok nástroja Bazoš prehliadač, ktorý vám ale umožní zobrazovať, pridávať a spravovať vaše inzeráty.

Vinci

vinci

Čo sa týka aplikácií pre úpravu fotografií, momentálne fičí medzi užívateľmi Prisma. Za pozornosť ale určite stojí aj táto vysoko hodnotená aplikácia. Ponúka rôzne umelecké filtre, efekty a samozrejme široké možnosti zdieľania.

Slice IN

Dobrých „záchodoviek“ nie je nikdy dosť. Slice IN je jednoduchá logická hra, ktorou zaženiete chvíľkovú nudu. Dopĺňajte chýbajúce časti tvarov, vyzvite priateľov a hlavne pozor na správne načasovanie.

Fortress Legends

Vybudujte silnú a neprekonateľnú pevnosť, ktorá vám pomôže odraziť nepriateľov a pošlite ich tam, odkiaľ prišli. Následne použite vaše schopnosti a silné zbrane, a pomstite sa zničením ich nepriateľskej pevnosti.

Hyperburner

Ak si pri nudných logických hrách šklbete vlasy, tento titul je pre vás. Veľmi rýchla a dynamická hra, ktorej dej sa odohráva v ďalekej koloniálnej slnečnej sústave. Preleťte so svojim vesmírnym plavidlom cez všetky prekážky, a to aj v režime na šírku alebo na výšku.

Polda 4

polda4

Jedna z nejpopulárnejších hier vydaných v Čechách. Nezabudnuteľný dabing Luďka Soboty, Jiřího Lábuse, Václava Postráneckého, Stanislava Fišera a Valerie Zawadské. Oproti PC verzii obsahuje naviac možnosti zobrazenia návodu, možnosť zobrazenia aktívnych miest v lokácii a aktivnych predmetov v inventári. Nechýba tutoriál a dva režimy ovládania.

AbyssRium

Neuveriteľne upokojujúca klikačka, v ktorej sa presuniete na dno oceánu. Budete tam budovať svoj malý koral, zbierať životy a tvoriť nádherný podmorský kúsok raja.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!