Spoločnosť Vernee si to možno ani neuvedomuje, no ich model Apollo Lite je vôbec prvým smartfónom na svete, ktorý kombinuje procesor Helio X20 s bezstratovým audio výstupom cez USB typ C a zároveň zostal verný aj tradičnému 3,5 mm výstupu.

Prvým smartfónom na trhu s bezstratovým audio výstupom prostredníctvom konektora USB typu C bol LeEco Le2. Ten ale stavil všetky karty práve na tento výstup a na smartfóne nenájdeme 3,5 mm konektor. V rovnakých šľapajách najnovšie kráča aj Lenovo s ich ešte stále čerstvým smartfónom Moto Z, na ktorom tiež nenájdete 3,5 mm audio výstup.

Slúchadlá s konektorom USB typ C nevlastní v súčasnosti ešte mnoho ľudí, a tak audio príslušenstvo s 3,5 mm jackom bude ešte stále nejakú dobu v kurze. Výrobca Vernee sa pri smartfóne Apollo Lite rozhodol vyhovieť obom audio táborom záujemcov. Počúvanie hudby v bezstratovom formáte prostredníctvom kvalitných slúchadiel a USB typ C konektora musí byť rozhodne zážitkom. Ak však nie ste nároční a so svojimi bežnými slúchadlami ste spokojní, k dispozícii máte dlhé roky známy 3,5 mm otvor pre jack.

Vernee Apollo Lite

Pre pripomenutie, Vernee Apollo Lite poháňa deca-core procesor MediaTek Helio X20, ktorý je vyrobený 20 nm procesom a jeho jadrá sú taktované nasledovne: 2,3 GHz – 2 jadrá, 2,0 GHz – 4 jadrá a 1,4 GHz – 4 jadrá. Operačná pamäť RAM má kapacitu 4 GB, interné eMMC 5.1 úložisko 32 GB a o ďalších 128 GB sa môže postarať microSD karta, ktorá si našla miesto v hybridnom slote pre SIM karty.

5,5-palcový displej s FHD 1080p rozlíšením pochádza od výrobcu Sharp, vyrobený je patentovanou IGZO technológiou a v jeho výbave nechýba filter modrého svetla BluLight Defender. Fotoaparáty pochádzajú z dielne výrobcu Samsung. Na zadnej strane nás čaká 16 Mpx ISOCELL snímač s pixelmi o veľkosti 1.0 μm. Na prednej strane nájdeme 5 Mpx širokoúhlu selfie jednotku. Vernee Apollo Lite bude držať pri živote 3180 mAh batéria, ktorú nabijete poriadne rýchlo vďaka konektoru USB typ C a technológii Pump Express. Smartfón váži 175 gramov pri rozmeroch 15,20 x 7,60 x 0,90 cm.

Na oficiálnych stránkach výrobcu stále prebieha globálny predpredaj smartfónu. Detaily už nájdete priamo na ich webe.