Plánujete cez leto cestovať? 10 aplikácií, ktoré by nemali chýbať vo vašom...

Plánujete cez leto cestovať? 10 aplikácií, ktoré by nemali chýbať vo vašom smartfóne

1
© pixabay.com

Niekto horúce letné dni trávi v kancelárii, niekto zase cestovaním a spoznávaním iných kultúr. Pokiaľ náhodou patríte do druhej skupiny ľudí, máme pre vás zopár tipov na skvelé Android aplikácie, ktoré vám dobrodružstvo trošku uľahčia.

Hoci v obchode Google Play nájdeme naozaj obrovské množstvo softvéru zameraného na cestovanie, nie každá aplikácia stojí za pozornosť. Smartfón vie byť veľmi užitočným pomocníkom, avšak iba v tom prípade, že máme nainštalované tie správne kúsky. Keď sa človek rozhodne odísť do zahraničia, teda lepšie povedané – do neznámeho prostredia, takmer všetko je pre neho úplne nové. Nepozná ulice, zaujímavé miesta, vo väčšine prípadov nemá poňatia ani o kvalitnom a zároveň dostupnom ubytovaní, a občas môže mať problém aj s miestnym jazykom, pretože nie každá krajina preferuje angličtinu. A v takých prípadoch sa hodia nižšie uvedené appky.

Airbnb

Aplikáciu Airbnb pozná snáď už asi každý. Ak náhodou nie, tak ide o šikovnú službu na vyhľadávanie aj rezervovanie lacných nocľahov vo voľných izbách príbytkov miestnych obyvateľov. Stačí vyhľadať najvhodnejšiu ponuku, pozrieť hodnotenia iných používateľov a behom chvíľky máte o ubytovanie postarané.

10

AirbnbAirbnb, Inc Cestovanie a miesta ZdarmaStiahnuť

 

TripAdvisor

Pokiaľ sa náhodou ocitnete v krajine alebo na mieste, kde ste ešte vôbec neboli, nemáte takmer žiadny prehľad o reštauráciách, baroch, hoteloch alebo zaujímavých turistických destináciách. S pomocou TripAdvisoru to však neplatí, pretože ten vás o všetkom podstatnom kedykoľvek informuje. Prostredníctvom tejto aplikácie tak budete poznať nielen polohy jednotlivých prevádzok alebo destinácií, ale aj ich hodnotenia od iných používateľov. A to ani zďaleka nie je všetko.

6

TripAdvisor: hotely, lety, reštaurácie, atrakcieTripAdvisor Cestovanie a miesta ZdarmaStiahnuť

 

HERE Maps

Máte pred kombináciou klasickej, papierovej mapy a fyzického kompasu strach? Žiadny problém, výborne hodnotená aplikácia HERE Maps sa postará o to, aby ste ju neboli nútení použiť. Iba si jednoducho stiahnete oblasť, kam plánujete vycestovať a potom už nepotrebujete ani aktívne dátové pripojenie, ktoré býva v cudzine enormne drahé.

3

HERE WeGo - Offline Maps & GPSHERE Apps LLC Mapy a navigácia ZdarmaStiahnuť

 

Travel Diary

Jednoduchá, intuitívna a najmä pekne spracovaná Android aplikácia s minimalistickým používateľským prostredím v Material dizajne. Travel Diary poslúži každému cestovateľovi na zapisovanie myšlienok, poznatkov alebo skúseností, ktoré nadobudol počas dobrodružstva. Digitálny diár ponúka možnosť vkladať fotografie, obrázky, polohu a aj zabezpečiť vložený obsah heslom.

8

Travel DiaryTristan Rücker Cestovanie a miesta ZdarmaStiahnuť

 

Google Translate

Z času na čas navštívime štát, kde s anglickým jazykom príliš nepochodíme. Nevieme si preto potom prečítať takmer ani jedno slovo a už vôbec nedokážeme s niekým z miestnych obyvateľov nadviazať konverzáciu. Aplikácia Google Translate, ktorú zrejme nemusíme ani predstavovať, nám s tým ale trošku pomôže. Jej funkcionalita totiž obsahuje aj živé prekladanie textov. Iba namierime fotoaparátom smartfónu na dané miesto a displej nám v zlomku sekundy zobrazí anglický preklad. A výhodou je, že ani tentokrát nepotrebujeme byť online.

9

Prekladač GoogleGoogle LLC Nástroje ZdarmaStiahnuť

 

ViewRanger

Šikovná all-in-one aplikácia ViewRanger obsahuje všetko, čo by ste na plánovanie a zároveň i realizáciu výletu potrebovali. Môžete sa napríklad nechať inšpirovať inými dobrodruhmi a zvoliť trasu, ktorú si pochvaľujú. Potom už iba stiahnete topografické mapy, určíte cieľ a budete nasledovať smer, ktorý vám tento softvér ukáže. V prípade, že disponujete Android wear hodinkami, dokážete ichvyužiť na pohodlnejšiu navigáciu.

7

ViewRanger Trasy a MapyAugmentra Zdravie a fitnes ZdarmaStiahnuť

 

Wifič

Keďže platiť účty za využívanie prenesených dát za našimi hranicami nepredstavuje žiadnu prechádzku ružovou záhradou, využívanie verejne dostupných Wi-Fi sietí je po strate signálu nášho mobilného operátora jedinou príležitosťou, ako sa pripojiť k internetu. A aplikácia Wific nám to ešte zjednoduší, nakoľko obsahuje celkom objemnú databázu bezdrôtových sietí na území Európy, vrátane ich polôh aj hesiel.

4

 

Skyscanner

Ak si niekto chce zaobstarať letenku, má viacero možností. Buď navštívi online vyhľadávač letov alebo priamo web stránku niektorej leteckej spoločnosti a po zadaní potrebných detailov dostane príležitosť zaobstarať si palubný lístok. Moderní používatelia majú navyše k dispozícii aj aplikácie ako Skyscanner, ktorá zvládne to isté ako online vyhľadávač, avšak s tým rozdielom, že je výrazne prehľadnejšia a hlavne praktickejšia.

5

Skyscanner - Flights, Hotels and Car HireSkyscanner Ltd Cestovanie a miesta ZdarmaStiahnuť

 

BackCountry Navigator

Preferujete turistiku v nádhernej prírode? Tak v tom prípade si s BackCountry Navigator určite prídete na svoje. Táto aplikácia má totiž asi všetko dôležité, čo na navigáciu počas dlhšej túry v hustých lesoch potrebujete. Nechýbajú jej teda ani detailné topografické mapy s offline funkcionalitou či možnosť importu už naplánovaných trás.

1

BackCountry Nav Topo Maps GPSCritterMap Software LLC Mapy a navigácia ZdarmaStiahnuť

 

Survival Tools

Aplikácia Survival Tools nesmie v smartfóne chýbať nikomu, kto rád trávi čas ďaleko od civilizácie. Okrem kvalitného kompasu, lokátora a svietidla s SOS tlačidlom je vybavená aj užitočnými tipmi na prežitie v divokej prírode. A tiež ponúka pekné používateľské prostredie v Material dizajne, takže si na svoje príde každý milovník čistého operačného systému Android.

2

Survival ToolsNiels Masdorp Nástroje ZdarmaStiahnuť