aplikácií

Koniec týždňa je opäť tu a predvíkendovú existenciu si môžete spríjemniť desiatkou podarených titulov z obchodu Google Play. Z aplikácií môžete vyskúšať vedecký denník priamo od Google, nenáročný internetový prehliadač, správcu finančných výdavkov, inteligentnú uzamykaciu obrazovku alebo porovnávač leteniek.

V hernej kategórii nechýbajú rovno dve hry zo závodného prostredia, nezabudli sme ani na milovníkov logických hier a nechýba akčný titul z dielne oceňovaného vývojárskeho štúdia.

Science Journal

science-journal-app

Aplikácia z dielne Google, ktorá premení váš smartfón na malé laboratórium. Aplikácia využíva dáta zo všetkých senzorov smartfónu a dokáže ich previesť do peknej vizuálnej podoby. Ide o zaujímavú hračku pre nadšencov vedy, technológií alebo fyzikálnych javov. Odmerať napríklad môžete, aký je rozdiel v intenzite sveta medzi exteriérom a interiérom.

Slimperience Browser

slimperience-browser

Jednoduchý, rýchly a veľmi efektívny prehliadač. Ostatné prehliadače sú veľké aj niekoľko desiatok megabajtov, pričom tento má len niečo málo cez 400 kb. Ak potrebujete surový a rýchly prístup k webom bez množstva rôznej zbytočnej funkcionality klasických prehliadačov, určite ho vyskúšajte.

Budget Eye

budget

Aplikácia, vďaka ktorej budete môcť sledovať svoje finančné výdavky. Efektívne, bez námahy a v prehľadných grafoch môžete zistiť, čo vás stojí najviac a kde by sa dalo ušetriť.

Cover Lock Screen

Získajte rýchly prístup k tým správnym aplikáciám a v správnom čase. Cover Lock Screen zistí, ktoré aplikácie používate najčastejšie v rôznych situáciách a podľa toho vám ich ponúkne hneď na uzamykacej obrazovke.

Skyscanner

skyscanner

Leto je za dverami a s ním aj čas dovoleniek. Porovnajte si ceny leteniek do všemožných destinácií celého sveta prostredníctvom šikovnej aplikácie Skyscanner.

Rush Rally 2

Deň, noc, dážď, sneh, asfalt, štrk, 7 krajín a 72 etáp. Tak by sa dala v krátkosti charakterizovať nová závodná hra z adrenalínového rally segmentu, ktorá určite nadchne všetkých milovníkov vône spáleného benzínu.

MMX Hill Climb


Jedna z najbláznivejších, najnávýkovenjších a najzábavnejších závodných hier. Hra je založená na fyzikálnych vlastnostiach, pričom môžete pretekať s priateľmi, vylepšovať svoju káru a útočiť na najvyššie priečky v rebríčku. Pozrite si trailer.

Sparkwave

Skvele spracovaná hra, z kategórie „záchodoviek“. Vyhýbať sa budete musieť prekážkam, no zároveň nesmiete vybočiť z určenej „hexa“ trate. Rýchly a intenzívny herný koncept zabaví pri čakaní na MHD, v škole alebo v čakárni u lekára.

Volatiles

Volatiles je zaujímavý logický titul a ide o akési posuvné puzzle. Narábať budete s dlaždicami s vlastnosťami ohňa, TNT, vody a dreva. Dlaždice pri vzájomnom dotyku samozrejme reagujú a ich posúvanie do správnej polohy tak nebude najjednoduchšie.

Bushido Bear

Originálna akčná hra z dielne vývojárskeho štúdia, ktoré má na svojom konte už pekných pár ocenení. V hre budete musieť chrániť svoj les pred nájazdmi démonov a s ich elimináciou vám pomôžu dva poriadne meče.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!