V novej týždňovej dávke aplikácií a hier vám tentokrát odporúčame nový laucher v štýle Androidu N, šikovnú galériu, nástroj, ktorý vám vyráta daňové zaťaženie, aplikáciu na prevod mien alebo sprievodcu mestom Bratislava a jeho okolia.

Hráči môžu vyskúšať epické RPG-čko, skvelý logický titul, zábavnú adventúru, profi vrhanie drinkov po bare alebo klasiku v podobe číselného hlavolamu Sudoku.

N Launcher

Android-N

Nový spúšťač, ktorého základy tvorí zatiaľ vývojárska verzia Androidu N. Launcher je obohatený o rôzne animácie, gestá, skratky a ďalšie funkcie, ktoré môžeme vidieť aj u popredných laucher aplikáciách iných výrobcov. Ak vás omrzelo vaše užívateľské prostredie, určite môžete vyskúšať toto.

Picnic

picnic

Veľmi sympatická aplikácia galérie. Jej čaro tkvie v jednoduchosti a môžete v nej mať prehľadne zoradené všetky fotky, videá, GIF animácie alebo tiež 360 stupňové panorámy. Vývojári časom pridajú podporu pre cloud služby a mnoho ďalšieho.

Tvoja cena štátu

cena-statu

Táto užitočná aplikácia vám presne vypočíta, koľko daní platíte a aký je váš osobný deň daňovej slobody. Na základe zaplatených daní je vytvorený bloček, z ktorého zistíte, koľko prispievate na jednotlivé verejné inštitúty. Ide o veľmi čerstvú aplikáciu s drobnými nedostatkami, ktoré však autor určite doladí k dokonalosti.

Quick Currency Converter

Currency-Pairs

Vďaka Quick Currency Converter získate prehľad o hodnotách a výmenných kurzoch množstva svetových mien. V databáze ich je viac ako 150 a nechýba ani internetová mena Bitcoin. Pre aktuálne informácie aplikácia vyžaduje pripojenie na internet, keďže si vždy stiahne čerstvé metriky.

Bratislava Region

blavane

Ak nepochádzate z Bratislavy a jej okolia, možno sa vám hodí táto appka cestovného ruchu. Nájdete v nej unikátne miesta, z ktorých mnohé nemajú konkurenciu nikde inde na svete, svetoznáme vína, tradičné remeslá, vodné plochy, historické pamiatky, ako aj čaro korunovačného mesta.

 

EvilBane: Rise of Ravens

Nová éra hack and slash RPG hier pre mobilné platformy začína týmto titulom. Konzolová 3D grafika, masívny fantasy svet s nekonečným množstvom akčných prvkov a samozrejme…epická hra na hrdinov.

Drain Pipe:Plumber Game

Skutočná namotávka, ktoré vám ukrojí peknú časť z volného času. Pospájajte potrubie tak, aby sa voda dostala tam, kam má. Ide o čistokrvnú logickú hru bez bočných úloh a zbytočností.

Slide the Shakes

Zábavná hra, v ktorej budete štýlovo posúvať rôzne miešané nápoje po bare tak, ako vo filmoch. Samozrejme žiadny drink nemôžete rozbiť alebo vyliať. Čaká na vás 125 náročných levelov.

Dream Maschine

Manipulujte s fantastickými strojmi a vyriešte záhadné optické ilúzie. Len vďaka vašim schopnostiam prežijete všetky nebezpečné úrovne a na záver nebude chýbať aj boj s bossom. Hra je po grafickej stránke inšpirovaná titulom Monument Valley.

Flail Rider

Arkádová hra zo žánru „záchodoviek“ plná farieb a dynamiky má jednu jedinú podstatu. Obrovskou ostnatou guľou pripojenou za auto musíte ničiť všetko, čo vám príde do cesty. Svoju úlohu samozrejme zohráva fyzika a zotrvačnosť.

Sudoku

Minulý týždeň sme tu mali Osemsmerovky a dnes vám dáme tip na ďalšiu papierovo-ceruzkovú hru. Na displeji svojho smartfónu alebo tabletu môžete pohodlne a kdekoľvek zabíjať čas jedným z najobľúbenejších číselných hlavolamov, Sudoku.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!