V dnešnom obvyklom výbere zaujímavých aplikácií a hier nájdete optimalizačnú aplikáciu z dielne HTC, vylepšené notifikácie s možnosťou okamžitého odpovedania, aplikáciu počasia so slovenskými koreňmi, šikovnú vodováhu pre domácich smart majstrov a pozadia, ktoré ocenia nadšenci klasického umenia.

Hráči určite vyskúšajú poriadnu sci-fi strielačku v nadupanej grafike, strategické delostrelectvo, bojovú plošinovku, vesmírnu skákačku a v úlohe fialového obdĺžnikového hranola budete utekať ostatnými geometrickými tvarmi v obmedzenom priestore.

Boost+

HTC-Boost-app-1

O tejto aplikácii sme vás informovali v samostatnom článku. V tej dobe sa však ešte len chystalo jej uvedenie do obchodu Google Play, čo už má za sebou. Boost+ pochádza z dielne HTC a je určená pre široké spektrum Android smartfónov. Jej úloha spočíva v optimalizácii internej a operačnej pamäte, spolu s ďalšími zaujímavými funkciami.

Floatify

floatify

Skvelá aplikácia, ktorá vám umožní odpovedať na správy priamo z lišty oznámení. Môžete označiť všetky správy ako prečítané, vložiť prednastavenú odpoveď a zaujímavá je tiež aktivácia displeja s upozornením po tom, ako smartfón uchopíte do ruky, napr. zo stola.

SHMUapp

shmu

Prečo používať zahraničné aplikácie počasia, keď máme jednu skvelú aj u nás doma. Všetky informácie o počasí aj s predpoveďami vychádzajú z dát Slovenského hydrometeorologického ústavu. SHMUapp obsahuje aj widget pre domácu obrazovku, vďaka ktorému budete mať počasie priamo na očiach.

Vodováha

vodovaha

Nikdy by nám nenapadlo, že aplikácia vodováhy môže byť tak pekne spracovaná. Ak potrebujete urýchlene zistiť odklon od roviny, ktorý sa vám zobrazí priamo na displeji v uhloch, stačí z vrecka vytiahnuť smartfón a môžete merať.

FineArtPaper

scream

Originálna aplikácia, ktorá vám ponúkne tapety domácej obrazovky zobrazujúce majstrovské diela významných umelcov 19. storočia. Mať na pozadí Vincenta Van Gogha určite nie je mainstream a appka je navyše teraz v 50 % zľave.

Warhammer 40,000: Freeblade

Ak si myslíte, že už ste hrali poriadnu akčnú strielačku, potom ste na omyle. Warhammer 40,000: Freeblade ponúka impozantnú deštruktívnu zábavu v grafike atakujúcej konzolovú kvalitu. Pozrite si trailer.

REDCON

Strategicko-bojová hra, v ktorej bude vašou alfou presné delostrelectvo. Všetky blížiace sa ciele budete musieť efektívne likvidovať tak, aby ste sa posúvali na novú úroveň. Vaša pevnosť aj zbrane sa budú postupne zdokonaľovať.

The Edge: Isometric Survival

V hre vystupujete v úlohe fialového obdĺžnikového hranola, s ktorým sa presúvate po izometrickom javisku. Naháňať vás budú ostatné geometrické tvary a vy im musíte unikať a strieľať ich. Munícia je ale obmedzená, čiže musíte postupovať veľmi sofistikovane. Hra za skromné jedno euro dokáže pekne zabaviť.

Star Knight

Trochu drahšia, o to však zábavnejšia plošinovka. Čaká na vás bojové dobrodružstvo s prekonávaním prekážok a zbieraním dôležitých elementov, tak ako býva v tomto žánri zvykom. Hra vyniká originálnou grafikou, detailným spracovaním a dobrým faktorom návykovosti.

Mars Mountain

Havarovali ste na Marse a teraz musíte opraviť svoju loď. K náradiu a kanistrom s palivom sa však musíte doslova preskákať. Pozor si budete musieť dávať na ohnivé gule, UFO, ľudožravé rastliny a ďalšie nepríjemnosti. Pozrite si trailer.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!