Úvod Sociálne siete Facebook Facebook Messenger ako nový Skype? Pribudla podpora skupinových hovorov s 50 ľuďmi

Facebook Messenger ako nový Skype? Pribudla podpora skupinových hovorov s 50 ľuďmi

0

Facebook práve oznámil, že ich používatelia, ktorí využívajú mobilnú aplikáciu Messengeru či už na Androide alebo iOS by do 24 hodín mali získať veľkú aktualizáciu. Skupinovú konverzáciu po novom budete vedieť premeniť aj na skupinový hovor, na ktorý sme zvyknutí napríklad z aplikácie Skype. Zo skupinového hovoru pritom môžete odstrániť nežiadaných alebo nepotrebných ľudí.

To, že vám už aktualizácia prišla zistíte tak, že sa vám v skupinovej konverzácii objaví ikonka telefónu. Do hovoru sa naraz môže zapojiť až 50 ľudí. Tí, ktorí nebudú vedieť hovor prijať hneď pri jeho uskutočnení sa pritom môžu pripojiť aj neskôr. Pri spustení hovoru budete vidieť, kto je a kto naopak nie je súčasťou skupinového hovoru.

Hovorca pre Facebook Messenger vysvetlil, prečo túto funkciu pridali do populárnej komunikačnej aplikácie: „Existujú situácie, keď písanie správ nie je úplne ideálne a radšej by zvolili predanie informácií hovorením.

messenger-hovory

Samozrejme, existuje ešte jedna situácia, keď nestačí ani audio a radšej by ste siahli po videu. Šéf Messengeru, Stan Chudnovsky nedávno povedal, že skupinové videohovory sú niečo, čo by ich používatelia určite ocenili a preto je dosť možné, že sa v aplikácii v budúcnosti objaví. Zároveň dodal, že videohovory by boli skvelé, ak by sa im podarilo implementovať stabilizáciu obrazu.