Piatok sa opäť dostavil rýchlosťou blesku a ako obvykle ho spojíme s desiatimi tipmi na aplikácie a hry. Z aplikácií sme vybrali nástroj, ktorý zobrazí základné informácie na displeji len mávnutím ruky, ďalej nechýba nový správca dokumentov, sociálna sieť pre zvieratá (áno naozaj), nástroj pre tvorbu vlastných tapiet alebo spravodajská appka RTVS.

Pre gamerov tu je namotávka Clash Royale, originálna puzzle-plošinovka, milá logická hra, titul, ktorý sa silne inšpiroval hrou Monument Valley alebo hra s cenou prevyšujúcou 10 eur. Jej celkové spracovanie tejto sume ale odpovedá.

Glance Plus

Ide o appku, ktorá vám zobrazí všetky podstatné informácie na displeji bez toho, aby ste ho museli rozsvietiť. Stačí prejsť rukou ponad proximity senzor a na displeji sa objaví čas, notifikácie alebo ďalšie potrebné informácie.

Docady

docady

Docady je nový nástroj pre správu dokumentov. Tomu od Google zatiaľ konkurovať asi nebude, šancu si však určite zaslúži. Docady dokáže nájsť všetky vaše dokumenty v ostatných online službách (Dropbox, Gmail a pod.), a tak ich môžete mať všetky pekne pokope.

Sniff

dog

Sociálna sieť pre zvieratá? V dnešnej dobe už nás nič neprekvapí. Ak ste majiteľom psa, mačky alebo iného domestikovaného druha, zážitky svojho miláčika môžete zdieľať na tejto sociálnej sieti, komunikovať s inými majiteľmi prostredníctvom správ a samozrejme nechýbajú fotografie. Veľa fotografií.

Tapete

Zaujímavá appka, ktorú majú na svedomí nemeckí vývojári. Väčšina ľudí si pozadie obrazovky len vyberie a nastaví. V Tapete si ho doslova vyrobíte sami. Pracovať budete so širokou paletou farieb a s množstvom geometrických tvarov. Wunderbar.

Správy RTVS

rtvs

Už aj verejnoprávna RTVS zamierila do obchodu Google Play so svojou spravodajskou aplikáciou. Nájdete v nej informácie z relácií Ranné správy, Správy o 12:00, 16:00 a 19:00, Správy a komentáre a tiež rozhlasového spravodajstva najpočúvanejšieho Rádiožurnálu o 7:00, 12:00, 18:00 a 22:00 ale aj Žurnálov Rádia Regina.

Ignatius

Puzzle-plošinovka so zaujímavým príbehom vyniká svojou hrateľnosťou ale hlavne vizuálom, ktorý sa inšpiroval v starých nemých filmoch. Opäť jeden z originálnejších titulov.

Clash Royale

Nová hra z dielne tvorcov titulov Clash of Clans alebo Hay Day. Autori vedia, ako prilákať hráčov a aj v tomto prípade na vás čakajú obľúbení hrdinovia, systém vylepšení, napredovania a hlavne multiplayerový súboj nepriateľských klanov. Hra vás chytí a nepustí.

Dig Pig

Slobodné prasiatko hľadá lásku a vy mu v tom pomôžete. Budete sa musieť doslova prekopať Zemou a zároveň sa vyhýbať prekážkam. Intuitívne sa budete musieť pohybovať smerom k správne označenému miestu na Zemi. Milá hra na zabitie nudy v škole alebo pri čakaní u lekára či na MHD.

Evo Explores

Ak ste hrali hru Monument Valley, túto si nainštalujete okamžite. V hre budete musieť manipulovať s abstraktnými surrealistickými štruktúrami, ktoré sa vymykajú fyzike. Grafika hry a optické ilúzie sa nesú v duchu Monument Valley.

Fahrenheit: Indigo Prophecy

Na záver vám dáme tip na hru, ktorá je poriadne drahá. Už trailer vo filmovom štýle ale napovedá, že pôjde o niečo výnimočné. Ide o viac vrstvový príbeh, v ktorom zohrávajú hlavnú úlohu nadprirodzené javy a záhadné vraždy.

Používate aplikáciu alebo hru, ktorá podľa vás stojí za to a mali by o nej vedieť ostatní? Pošlite nám tip na piatkovaporcia@gmail.com!