Pápež František je asi najmodernejšia postava súčasnej svetovej cirkvi. Vôbec sa netají tým, že sa zaujíma o najnovšie technológie a neraz ho môžete vidieť s tabletom v ruke, na ktorom veselo „tweetuje“ svoje myšlienky. 

Jeho Twitter účet sleduje približne 8,8 milióna používateľov tejto sociálnej siete a pápež sa chystá vstúpiť do ďalšej sociálnej siete. František sa koncom tohto týždňa objaví aj na Instagrame pod oficiálnym názvom @Franciscus. Veriaci sa tak môžu tešiť na selfie fotky obľúbeného pápeža, vatikánske #foodporn fotografie alebo iné zaujímavé zábery.

Pápež František sa už v minulosti vyjadril, že internet má veľký potenciál a môže napomôcť vybudovať spoločnosť, ktorá je zdravá a otvorená. Pápež František sa dokonca osobne stretol s kľúčovými osobnosťami tech biznisu, akými sú Eric Schmidt a Tim Cook.

AP Photo / Matt Rourke
AP Photo / Matt Rourke

Svoj vstup do foto sociálnej siete Instagram prerokoval aj priamo s jej zakladateľom, Kevinom Systromom. Spoločne diskutovali o tom, ako môžu fotografie spájať ľudí naprieč ich kultúrnym a spoločenským hraniciam.

Už teraz sme zvedaví na prvú fotografiu od pápeža a uvidíme, či nezabudne ani na #hashtagy.

 • st Peter

  Jeho fotka by mala byť prednostne vyvesená na tabuli hanby, lebo svojmu úradu robí hanbu. Do Európy smeruje invázia moslimov a tento kolaborant nás žiada, aby sme im otvorili brány a srdcia. Zajtra bude apelovať na sv. Petra, aby im odovzdal kľúče od nebeskej brány.

  • SeppWinkler

   Pápeža sa nezastávam, cirkev urobila veľa zlého a už je prežitkom, ale ty si riadne mimo synak. Asi boli lepší tí, ktorí vyvolávali krížové výpravy do svätej zeme a vyvolali v kresťanoch pocit, že majú právo vládnuť celému svetu. Čo vlastne čakáme od národov, ktorým sme po tri storočia plienili zem, následne sme im zem kolonizovali a vykradli, potom sme im tam ako zlatý klinec nasadili „vyvolený ľud“ ktorý vykonáva genocídu arabov 60 rokov a ktorým cez ropné spoločnosti vykrádame nerastné bohatstvo dodnes.

   • st Peter

    Nie som ti synak, nie som mimo a ani som nikomu neplienil zem. Cirkev má riadne za ušami a nemá právo s Európou narábať ako keby im patrila. A preto pápež nemá právo hovoriť za všetkých – nech si rozhoduje vo Vatikáne. A pokiaľ ty máš pocit, že sme povinný postarať sa o háveď z celého sveta, tak to rob a druhým do svedomia nestúpaj. Neviem čo si zač, ale mali by ťa izolovať, ak si 300 rokov niekomu zámerne škodil. Alebo rovno popraviť.

 • -S-A-T-U-R-N-

  Ešte by mohol využívať Skype, aby nemusel toľko cestovať, pokiaľ veda neodhalí tajomstvo teleportácie :D

 • Sám vie, že žijeme v 21.storočí a náboženstvá sú len prežitok

 • Kosh

  Keďže potrebuje ovečky presvedčiť a natlačiť im do hláv kaleráby, že imigranti sú pre nich požehnaním ani Twitter ani Instagram mu za chvíľu nebude stačiť.