FOTO: Aké zmeny prinesie nadchádzajúci Android N?

FOTO: Aké zmeny prinesie nadchádzajúci Android N?

6

Vývojárska konferencia Google I/O, ktorá odštartuje 18. mája 2016 bude okrem iného patriť aj novej verzii systému Android N. Serveru Android Police sa podarilo nahliadnuť na rané screenshoty  notifikačného menu a menu nastavení. Samozrejme, nejedná sa o pravé screenshoty, ale o obrázky vytvorené na základe videnej reality.

Centrum notifikácií

V novučkej verzii Androidu N má mať vysúvacie menu notifikácií ešte plochejší dizajn a má zaberať celú šírku displeja. Rozložením jednotlivých prvkov tak trošku pripomína mobilný Windows – v hornom riadku budú v ponuke najdôležitejšie prepínače nastavenia (batéria, Wi-Fi..) a pri ťuknutí na šípku v pravom hornom rohu sa rozbalí ich kompletná paleta. Editačné tlačidlo naznačuje, že si užívateľ môže navoliť horné najdôležitejšie prepínače podľa seba. Môže si tak prispôsobiť menu notifikácií ako sa mu len bude páčiť.

Pozrite si obrázky, ktoré ukazujú rozdiely medzi aktuálnym Androidom a nadchádzajúcim Androidom N:

Notifikacie1
Vľavo: Aktuálne; Vpravo: Android N
Notifikacie 2
Vľavo: Aktuálne; Vpravo: Android N

Nastavenia

Zmeny dizajnu sa dotknú aj menu nastavení. Pod každou jednotlivou položkou v menu budú doplnené stručné informácie, napríklad koľko dát ste už minuli zo svojho dátového balíčka, stav pamäte či na akej úrovni je nastavený jas displeja.

nastavenia1
Vľavo: Aktuálne; Stred a vpravo: Android N

Prúžkom budú oddelené už len jednotlivé sekcie nastavení. V určitých nastaveniach má pribudnúť do ľavého horného rohu tzv. „hamburger“ pre rýchly prístup k položkám na hlavnej stránke nastavení. Dôjsť má aj k malým zmenám pri zoradení položiek, napríklad sekcia notifikácií a sekcia zvukov budú tvoriť jednu položku.

nastavenia2

 • pIXo

  Nutela :P

 • Michal Velky

  Hnus… stale to je skaredsie a skaredsie… Stary dobry 4,x …

 • NTN Labs

  Vypada to celkom pekne. Je to take… Kompaktnejsie.

 • Zapp Brannigan

  koho zaujimaju tieto mikro zmeny v dizajne!?!?!
  chceme lepsiu optimalizaciu pamate, plynulejsiu pracu s aplikaciami, optimalizovanejsiu spetrebu baterie sluzbami na pozadi a podobne.. koho trapi pruzok medzi ponukami v menu ???

 • SeppWinkler

  Oni asi nikdy nepochopia, aké je potrebné odčleniť tzv. perzistentné ikony stavového riadku od notifikácií :( Mám L a milujem, že keď stiahnem notifikačnú lištu, tak na prvých štyroch miestach (teda takmer cez celý displej) sú notifikácie aplikácií, ktoré tam majú len ikonu, aby ich nemohol systém zatvoriť a ich pridaná hodnota je NULA a až potom niekde dole sú notifikácie zmeškaných hovorov, SMS, mailov. Jasne Google, tak je to správne, najskôr predsa musím vedieť, čo mám spustené (nevadí, že som si to vedome inštaloval, spustil, povolil, potrebujem byť o tom neustále informovaný) a zbytočnosti o hovoroch a správach môžu byť pokojne až za bedňou gitu a hŕbou smetí. Viem, ty to vieš lepšie a za mňa :( Rovnako na zamknutej obrazovke :(

 • Edds

  pre mna to je obycajny bulvarny a klamlivy nadpis… o ziadnych zmenach som sa nedocital.. to ze tam je ina bodka, ciarka, farbicka a iny odtien pre mna neni zmena, 99% telefonov s Androidom ma aj tak vlastny skin takze o com sa tu bavime… cakam na informacie ake naozajstne zmeny prinesie Android N…