Spolu s predstavením smartfónu G5 spoločnosť LG ukázala aj novinky v podobe náhlavnej súpravy s virtuálnou realitou a špeciálnu kameru schopnú zachytiť fotografie aj video v 360 stupňovom zábere. Ide pritom o príslušenstvo z novej línie LG Friends.

LG 360 VR je náhlavná súprava, ktorú k smartfónu LG G5 pripojíte prostredníctvom USB portu typu C. Špeciálny kábel pracuje výhradne so smartfónom LG a náhlavná súprava nám sprostredkuje obraz, ktorý by sa dal prirovnať k 130 palcovému televízoru, na ktorý sa pozeráme z dvoch metrov.

vr

LG 360 VR nesie dizajn korešpondujúci so smartfónom LG G5 a ide o kompaktné zariadenie, ktoré môžete jednoducho zložiť. Oproti ostatným virtuálnym realitám, LG 360 VR váži len približne tretinu ich váhy (118 g). Zariadenie je kompatibilné so všetkým VR obsahom, ktorý je k dispozícii pre Android.

Prostredníctvom zariadenia LG 360 CAM môžete pre tento headset vytvárať vlastný obsah. Dve 13 Mpx snímače dokážu zachytiť fotografie alebo 2K video v 360 stupňovom zábere aj s priestorovým zvukom 5.1.

lg-360-camera

V zariadení nájdeme 1200 mAh batériu a 4 GB interné úložisko. Snímky môžete jednoducho uložiť do služby Google Street View alebo YouTube 360. Takisto ich môžete prezerať prostredníctvom všetkých zariadení, ktoré takéto 360 stupňové prevedenie videí a fotografií podporujú. Cena a dátum uvedenia na trh sú zatiaľ zahalené rúškom tajomstva.

Novinky z MWC vám prinášame vďaka

Najlepšia výbava za najlepšie ceny
To najlepšie z Číny za najnižšie ceny
Globálny predaj smartfónov, tabletov a RC modelov