H. Moser & Cie je prestížna švajčiarska hodinárska spoločnosť, ktorá má cit nielen pre ukladanie miniatúrnych ozubených koliesok do tela hodiniek, ale aj pre satiru. Spoločnosť vyrobila hodinky s názvom Swiss Alp Watch, ktoré doslova kopírujú dizajn Apple Watch.

Dokonca aj propagačné video hodiniek je natočené v štýle, akým Apple propaguje svoje produkty. Vzhľad je však jediný prvok, ktorý majú tieto švajčiarske hodinky s tými od Apple spoločný. Hodinky Swiss Alp Watch sú čisto mechanické, vyrobené typickou švajčiarskou precíznosťou a samozrejmosťou sú použité prémiové materiály v podobe bieleho zlata alebo kože.

Hodinky budú k dispozícii v limitovanej sérii 50-tich kusov za sumu 25 000 dolárov. Už teraz je jasné, že sa vypredajú, keďže obmedzená séria priláka množstvo zberateľov a nadšencov švajčiarskych ukazovateľov času.

Výrobca H. Moser & Cie kritizuje moderné technológie, ktoré nájdeme v hodinkách Apple Watch. Podľa neho odpútavajú pozornosť od bežného života namiesto toho, aby ho obohacovali.

Čo je podľa spoločnosti najdôležitejšie, tieto hodinky môžete zanechať svojim potomkom bez toho, aby potrebovali ich novú generáciu alebo vylepšenie parametrov. Aj za niekoľko desaťročí budú stále rovnako prestížne, funkčné a kvalitné. Pozrite si úsmevné propagačné video pre nové švajčiarske „Apple Watch“.