Sledovanie porna v režime inkognito na Chrome nemusí byť až tak súkromné,...

Sledovanie porna v režime inkognito na Chrome nemusí byť až tak súkromné, ako si môžete myslieť

11

Keď príde reč na súkromné prezeranie webu, každý z nás má vlastné taktiky, ako to docieliť. Je však celkom bezpečné tvrdiť, že mnohí sa obrátia práve na režim inkognito, ktorým disponuje Chrome.

Po bezpečnostnej analýze sa skutočne ukázalo, že Google nesleduje a vôbec ho nezaujímajú hanbaté stránky, ktoré si otvárate. Za nepríjemným bugom bohužiaľ stojí Nvidia a jej grafické karty, ktoré na platforme Mac môžu spôsobiť menšie či väčšie problémy.

Evan Andersen, študent inžinierstva na Univerzite v Toronte, sa nedávno rozhodol zahrať si Diablo III. Po otvorení na neho vybafli videá, ktoré si v ten deň prezeral v režime inkognito.

web-inkognito

Po prezretí videí však prehliadač zatvoril. Čo za tým teda stojí? Podľa všetkého ide o bug v grafickej karte, ktorý v nej nepremaže pamäť tak, ako tomu je napríklad na platforme PC. Keď si hra, ktorú si chcel Andersen zahrať vyžiadala svoje vlastné informácie z vyrovnávacej pamäti, zobrazili sa posledné zapísané informácie, teda tie z režimu inkognito.

Andersenovi sa podarilo problém zopakovať. Tentokrát si nechal zobraziť stránku Reddit, ktorú cez režim inkognito zatvoril ešte pred niekoľkými minútami.

reddit
reddit2

Podľa blogu mladíka o probléme vedia obe spoločnosti, no ani jedna z nich sa ju nechystá vyriešiť. Google tvrdí, že režim inkognito nie je navrhnutý tak, aby nás chránil pred ďalšími používateľmi na rovnakom počítači.

Nvidia, na druhú stranu tvrdí, že to nie je ich chyba ale chyba operačného systému. „Problém sa týka správy pamäti v operačnom systéme od Apple, nie grafickému ovládaču Nvidie. Ovládač dodržiava pravidlá operačného systému a pracuje tak, ako má.

Apple sa k problému zatiaľ nevyjadril.

 • hrino

  Ked sa nevyjadril Apple, vyjadri sa Lubosko :))

  • Lubosko

   K tebe by sa mal vyjadrit psychiater, ked ma mas stale na rozume ;)

   • hrino

    Keby len v rozume :D

   • Peter

    Zdochni do rána.

   • ivo6610

    Ty tu stále strašíš? :D nebol som tua si pol roka, ale Lubosko zostal :D :D

 • Ako si len mohol
  • Vertufix

   V texte to maju nalinkovane.

 • Roman

  Mne sa napriklad stava, ze ked v Chrome vypisujem formulare, konkretne kolonku na zadanie emailu, po kliknuti kurzorom mi to dole vyrolluje niekolko cudzich mailovych adries! Tieto adresy som v zivote nevidel a nikdy neboli taki ludia na mojom notebooku. Stava sa to aj pri prihlasovani do roznych stranok, fór a pod. Povazujem to za dost zavazny prešlap Googlu, no nikde som sa o tom nič nedocital. Mate s tym niekto skusenost?

  • Ján Šátek

   Google automaticky ukladá to čo do formulárov zadáš táto funkcia sa volá
   -automatické vyplňovanie- funkcia je synchronizovaná cez tvoj účet google. Najpravdepodobnejšie teda je že ak si ostal niekde v minulosti prihlásený v chrome tak iný človek ktorý na danom zariadení vyplnil napríklad kolónku email tebe sa automaticky uložila a synchronizovala zo všetkými pripojenými zariadeniami k účtu. Odporúčam si skontrolovať -Google Dashboard- alebo
   -Moj účet- a v možnosti -Prihlásenia a zabezpečenie- nájdeš všetky aktuálne pripojené zariadenia ale aj históriu prihlásení za posledných 28 dní.

 • Hm, režim inkognito mi je dobrý akurát keď niečo robím a potrebujem mať premazané Cache.

  Ak náhodou natrafím na podobnú stránku a niečo sa mi páči, tak si to uložím do záložiek :D takže toto sa týka maximálne detí, ktoré stále žijú s rodičmi, povedzme si to narovinu… ;)

 • NTN Labs

  Diablo III je na Macu?