Za hranie Doty alebo CS:GO či LoL dostanú kredity. Nórska škola spustila...

Za hranie Doty alebo CS:GO či LoL dostanú kredity. Nórska škola spustila predmet e-sports

1

Hranie hier v škole? U nás neprístojné, inde normálna vec. Dokážete si však predstaviť, že by ste v škole mali študijný program Počítačové hry?

Štúdium na strednej škole môže byť zamerané rôzne veci, ako fotografia, umenie, šport.. no študenti z nórskeho Bergenu si  môžu v rámci štúdia vybrať program, ktorý je zameraný na počítačové hry.

Na tento typ štúdia je prijímaných asi tridsať žiakov, ktorí sa hraniu hier budú venovať päť hodín týždenne. Aby toho však nebolo málo a študenti boli spokojní ešte viac, bude ich učebňa vybavená počítačmi s procesormi Intel Core i7, grafickými kartami GTX 980 a samozrejme – hráčskymi stoličkami.

Výuka však nespočíva len v hraní hier, študenti pracujú aj na fyzickej príprave, výdrži, reflexoch, tímovej práci a vymýšľaní taktík.

Keďže je e-sport čoraz populárnejší, určite sa časom nechajú inšpirovať aj iné školy, ktoré sa potom mohli pýšiť svojimi študentmi na rôznych hráčskych majstrovstvách.

  • Fyi de Will

    Ak bude decko výborné, tak vám ho odoberu, že sa nestarate, ale ak bude slabé, tak vám ho odoberu lebo sa moc staráte. ;-)