Facebook spúšťa veľkú cenzúru, nevhodné komentáre sa budú mazať

Facebook spúšťa veľkú cenzúru, nevhodné komentáre sa budú mazať

11

Pomalé reakcie najväčšej sociálnej siete na kontroverzné príspevky, ktoré sa v kontexte utečeneckej krízy objavujú čoraz častejšie, budú už čoskoro minulosťou. Facebook si na pomoc dokonca zavolal známu mediálnu spoločnosť Bertelsmann, ktorá mu má pomôcť s detailnejším monitorovaním, analýzou a odstraňovaním nevhodného obsahu.

Vďaka rozšíreniu kapacít by sa tak mala znížiť aj čakacia doba na reakcie siete v prípade, že nahlásime špecifický príspevok iného používateľa. Určení zamestnanci Facebooku sa totiž začnú o daný obsah skutočne zaujímať až vtedy, keď počet hlásení dosiahne určitého počtu. Pri takom množstve používateľov (cez jednu miliardu) je ustriehnuť všetky prijaté sťažnosti naozaj veľký problém.

Bertelsmann a Facebook sa podľa dostupných informácií z webu Echo24 zamerajú predovšetkým na komentáre a iný obsah, ktorý nabáda k násiliu voči národnostiam či náboženstvám. Vzájomné spojenie síl teda vraj v blízkej budúcnosti zefektívni riešenie tohto celkom frekventovaného problému.

Na rozsiahlejšie a efektívnejšie monitorovanie obsahu sociálnej siete najmú minimálne 100 ľudí. Zatiaľ sa to ale bude týkať iba Nemecka, kde nenávisť voči utečencom z Blízkeho východu rastie každým dňom. Od vypuknutia krízy sa na jeho územie dostalo viac, ako jeden milión imigrantov a počas jari by tieto čísla mali dokonca ešte badateľne narásť.

 • Už to začína. USA sem spolu s EÚ dotiahne utečencov a keď sa ľudia začnú búriť, jednoducho im zalepia ústa a bude pokoj…
  Sloboda už neexistuje…len NWO

  • apoliticky

   tak sa vykasli na facebook…ja ho nemam…ani nepotrebujem…byt zadarmo spehovany zakladatelom facebooku a tou je CIA

  • Zdeno

   Choď do ruska a budeš mať slobodu :D. Asi si nezažil komunizmus. Normálne komentáre normálnych ľudí mazať nikto nebude. Ale niekedy tam ľudia s IQ 0 fakt píšu kraviny.

   • Andrej Passco

    Kto nadáva na komunizmus? Kto chcel kradnúť a nemohol. Kto robil ten sa nesťažoval. Teraz to je opačne

   • SeppWinkler

    Žil som za socializmu (komunizmus nikdy nebol, je to len blábol nevzdelaných), bol som vtedy mladý a pomerne rebelujúci. Nepamätám sa, že by niekedy v 80. tych rokoch mal niekto problém s vyjadrením názoru. Ľudia reptali verejne, dokonca v reláciách z tej doby možno vidieť, že kritika znela aj z televízie (nie, ako dnes) a žiadne problémy neboli. Nikto nebol zatvorený, mučený ani popravený, to sú len fantázie dneška, nič viac.
    Inak to bolo v 50. tych rokoch, ale to bolo po vojne a tvrdo bolo na oboch stranách, stačí si niečo prečítať o honoch na opozíciu Edgarom Hoowerom – zakladateľom FBI, ktorý sa ani netajil inšpiráciou v Gestape.
    Neschvaľujem akékoľvek obmedzovanie vyjadrovania, navyše ho považujem za nezmyselné a v konečnom dôsledku aj neúčinné, ale rovnako neznášam dnešnú propagandu demokracie, ktorá je v skutočnosti korporatívnym imperializmom a s demokraciou nemá nič spoločné.

    • Zdeno

     :DDDDDDD

     • TnO

      Co sa smejes Ty magor? Sepp ma pravdu a Ty si navyse este tak hlupy, ze si pleties socializmus s komunizmom. Komunizmus je utopia a nikde nikdy nebol a nikdy ani nebude. Tvrda totalita aka tu nebola ani za socializmu este len prichadza. Ved Ta prejde smiech, blbce.

     • Zdeno

      Hlavne že tvoj koment je inteligentný. Človek ako ty ma nevie uraziť ani nadávkami. Ani nevieš čo píšeš a mne sa nechce doťahovať sa s tebou. Viem ako tu bolo a mám svoj názor.

 • Andrej Passco

  Myslím, že Facebook do toho nič ked niekto sa tak vyjadrí a je to na zodpovednosti daného uživatela.

 • SeppWinkler

  Takže budú len „spoločensky nezávadné“, „prijateľné“ a „politicky korektné“ príspevky? Pekne, ešte že tento odpad nepoužívam.