Čipset Kirin 950 dostal v benchmark aplikácii lepšie skóre ako Exynos 8890

Čipset Kirin 950 dostal v benchmark aplikácii lepšie skóre ako Exynos 8890

2

Aj keď to nesedí s dávnejšími výsledkami, je to naozaj tak. Čipset, od ktorého sa očakáva výrazne nižší výkon ako od špičkového čipsetu z portfólia spoločnosti Samsung, ho predsa len dokázal o pár bodov poraziť. Test prebiehal v známej Android aplikácii Geekbench 3 a vďaka dvom mobilným telefónom – Huawei Mate 8 a ešte nepredstaveného Galaxy S7.

Z dostupných výsledkov benchmarku je zároveň vidieť až takmer 100-percentné navýšenie výkonu novinky Kirin 950 oproti staršej generácii Kirin 935, ktorá získala iba 3475 bodov (vs. 6088).

Exynos 8890 tentokrát dostal 5946 bodov, čo mu na porazenie konkurenčného čipsetu od Huawei nestačilo. Treba však počítať s tým, že smartfón (Galaxy S7), v ktorom bol počas testu osadený, predstavoval iba prototyp. Jeho finálna verzia môže preto podať oveľa vyšší výkon.

Prehľadný graf výkonov nájdete na webe GSMarena.com.

  • Src

    skore, skore, skore… neviem ci je to fetis alebo preco sa to tolko riesi ale je to uz chore… vsetko je uz take rychle ze nic sa aj tak nezrychli a spravu to za mna aj tak nenapise

  • Pedes88 Sim

    V zásadě je to velmi dobrá zpráva. Znamená to, že vývoj procesoru Kirin pokračuje správným směrem. Řešit nicméně počty bodů je o ničem. Podstatný je výkon v běžných aplikacích a plynulé prostředí. Mě osobně EMUI vyhovuje.