Renomované britské médium telegraph.co.uk dnes prišlo so zaujímavou správou zo sveta technológií. Podľa ich zistení Apple pracuje na nástroji, respektíve aplikácii, ktorá bude slúžiť na migráciu dát z iOS zariadení do tých s Androidom.

Spoločnosť Apple prelomila „aplikačnú bariéru“ v roku 2015, kedy do obchodu Google Play vôbec po prvýkrát uviedla aplikácie Apple Music a Move to iOS. Práve druhá menovaná si vyslúžila množstvo negatívnych recenzií a hodnotení od užívateľov.

Vyzerá to, že spoločnosť Apple je pod tlakom, za čo môžu žiadosti o vypracovanie aplikácie aj v opačnom garde. Pokiaľ by chcel napríklad niekto svoj iPhone vymeniť za smartfón s Androidom, prakticky mu to nie je žiadnym spôsobom uľahčené. Takáto oficiálna aplikácia by bola teda veľmi nápomocná.

Zaujímavosťou je, že pod tlak dostali spoločnosť Apple mobilní operátori a nie zákazníci. Tí by mali zrejme len „malé slovo“ v apelovaní na tak veľkú korporáciu, operátori sú však iná liga. Apple iPhone zariadenia dominujú high-end segmentu hlavne v Amerike a prakticky ich tam ponúka každý operátor.

apple_androidd

Zatiaľ neexistuje žiadny časový rámec, kedy by sme mohli aplikáciu uvidieť oficiálne. Apple sa zrejme k danému nástroju ani neplánuje vyjadriť, keďže vyvíja niečo, čo priamo súvisí s ohrozením ich postavenia na trhu. Vo všeobecnosti by ale malo byť každému používateľovi akejkoľvek platformy umožnené čo najpohodlnejšie presunutie kontaktov, fotografií, hudby alebo iných dát kam chce.

 • hrino

  Lubosko co si o tom myslis? To bude asi blbost, ze?

 • kubo

  Negativne hodnotenie :D No bodaj by nie ked niektori pouzivatelia androidu su tupy jak tacky a davaju 1* lebo je to od Applu

  • Michi

   to že dá niekto 1* neznamená že je to kvôli vývojárovi alebo značke :) a tiež to neznamená že ty si nutne múdrejší ako hociktorý posledný androiďák ;)

   • kubo

    A čo to znamená ? Jednoduchšie to už byť ani nemôže, iba ďalej, súhlasím, ďalej, …
    takisto Apple Music, jednoduché a funkčné.

    Hodnotenie na Google Play je 3,2 a v komentoch samé somariny typu vyžaduje Apple ID, lebo nikde inde sa registrovať netreba ? Vyžaduje platobnú kartu.
    No dá sa očakávať, že sa asi nebude platiť šekom.

    A že po pridaní karty strhne 2€, to robí všade, aby sa nedalo len tak vymyslieť číslo karty a aj tak tie 2€ vrátia do týždňa alebo pri najbližšej transakcii. Mimichodom pri PayPal-e to nikomu nevadí, pri Googli takisto, ale pri Appli je to už problém.

 • Porkator

  Nechapte ma ako hlupaka ale apple vyvinul appku pre android na migraciu na svoje zariadenia..nemal by teda google vyvinut appku pre ios aby to bolo normalne ? ;)

  • NTN Labs

   Mozno ani netreba, kedze z Androidu to ide celkom lahko :)