Úvod Novinky Android TIP ako zobraziť v Android 6.0 Marshmallow percentá batérie

TIP ako zobraziť v Android 6.0 Marshmallow percentá batérie

2
Android Marshmallow

Pokiaľ vlastníte Nexus a s ním už aj nový Android, existuje jednoduchý spôsob, ktorý aktivuje zobrazenie zostávajúcich percent batérie zariadenia priamo v ikonke. Prostredníctvom takzvaného Tunera používateľského prostredia môžete dokonca aj meniť lištu a jej rýchle nastavenia alebo zakazovať vybrané ikonky stavového riadku.

Otvorenie experimentálnych nastavení ide prostredníctvom niekoľkosekundového držania ikonky nastavení pri vysunutej systémovej lište s rýchlymi nastaveniami. Následne sa otvorí skrytá časť menu hlavných nastavení, a to úplne dole. V ponuke je vypnutie/zapnutie informačných ikoniek v stavovom riadku, zobraziť percentá vloženej batérie či modifikácia rýchlych nastavení – prepínačov.

Google ale upozorňuje na to, že ide iba o experimentálne funkcie, takže sa v budúcnosti môžu ešte zmeniť. Ale aj nemusia. Ak by sa nejaká uchytila, vývojári by ju mohli v ďalšej aktualizácii integrovať už napevno, čiže bez otvárania špeciálnych nastavení. Taktiež je dobré počuť, že sa Android uberá práve týmto smerom a pracuje na integrácii funkcií, ktoré majú používatelia radi pri alternatívnych launcheroch.

marshmallow-percenta-bateria