ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami s viac než 20-ročnou históriou, dnes vydáva aplikáciu ESET Parental Control pre Android, ktorá rodičom pomáha chrániť deti počas toho, ako cez svoj telefón alebo tablet spoznávajú online svet. Je k dispozícii aj slovenčine.

Rodičia považujú za dôležité mať nástroj, ktorý dokáže spravovať, čo ich deti robia so svojimi tabletmi a smartfónmi. Podľa prieskumu, ktorého zadávateľom bol ESET, sa 88 percent rodičov strachuje, k čomu všetkému má ich dieťa na internete prístup. Až 81 percent rodičov tiež povedalo, že ich znepokojuje myšlienka, že ich deti navštevujú nevhodné stránky; 71 percentám by sa nepáčilo, keby deti zasielali svoje osobné údaje cudzím ľuďom a 61 percent z nich spomenulo príliš veľa času, ktorý ich dieťa trávi s tabletom alebo mobilom.

Napriek strachu rodičov podľa prieskumu len zopár z nich používa rodičovskú aplikáciu, ktorá by spravovala, k čomu všetkému by ich deti mali prístup. Na pripojenie k internetu deti stále častejšie používajú mobilné zariadenia a upúšťajú tak od používania počítačov. Štatistiky hovoria, že len na Facebook sa mesačne pripája miliarda aktívnych používateľov cez mobilné zariadenie.

Deti používajú najčastejšie androidové mobilné zariadenie. Analytická spoločnosť Gartner uvádza, že v roku 2017 bude vo svete 1,6 miliardy androidových zariadení, pre deti predstavujú pre svoju nízku cenu dostupnú hračku alebo komunikačný nástroj. Nová aplikácia ESET Parental Control pre Android je odpoveďou na obavy rodičov. Umožňuje im uistiť sa, že ich deti, nech už sú v akomkoľvek veku, môžu využívať online informácie a zábavu bez strachu pred online hrozbami.

„ESET Parental Control aplikácia pre Android chráni deti používajúce digitálne zariadenia bez toho, aby narušila výkon samotného zariadenia,“ hovorí Branislav Orlík, produktový manažér spoločnosti ESET.

ESET_statistiky_hier_a_zabavy
ESET_Petko_chraneny
ESET_nevhodna_stranka
ESET_nevhodna_aplikacia
ESET_kategorie_stranok
ESET_intenzita_pouzivania
ESET_casove_limity
ESET_cas_na_hranie

ESET Parental Control pre Android je systém rodinnej ochrany prívetivý k deťom. Rodičom pomáha budovať zdvorilý vzťah so svojimi deťmi, ktoré používajú vlastné smartfóny alebo tablety. Aplikácia je vytvorená tak, aby rodičom pomáhala chrániť svoje deti pred internetovými hrozbami a nevhodnými webstránkami, obsahuje množstvo prvkov chrániacich dieťa a taktiež priateľské používateľské rozhranie.

Medzi vlastnosti patria:

  • Aplikačný ochranca: Na základe vekových kategórií blokuje nevhodné aplikácie.
  • Časový limit: Rodičom umožňuje ohraničiť čas, v ktorom sa bude dieťa hrať na zariadení hry alebo používať iné aplikácie. A to aj v prípade, ak je dieťa mimo domova.
  • Webový ochranca: Aplikácia automaticky blokuje preddefinované webové kategórie, ako napríklad stránky určené pre dospelých alebo stránky s násilným obsahom. Všetko na základe veku dieťaťa. Do blokovania môžu byť pridané ďalšie kategórie alebo konkrétne webstránky.
  • Poloha dieťaťa: Kedykoľvek rodičom umožňuje vyžiadať si polohu zariadenia dieťaťa.
  • Rodičovské správy: SMS správy odoslané z preddefinovaných telefónnych čísiel rodičov zablokujú obrazovku zariadenia dieťaťa dokedy dieťa nestlačí, že si správu prečítalo.
  • Reporty pre rodičov: Detailné reporty o používaných aplikáciách a navštívených webstránkach. Rodič sa k nim kedykoľvek dostane cez aplikáciu v rodičovskom móde alebo cez my.eset.com. Môžu byť tiež pravidelne odosielané na e-mailovú adresu rodiča.