Mi 4c je nový a rozhodne očakávaný smartfón rýchlo napredujúceho čínskeho výrobcu Xiaomi a opäť sa môžeme tešiť na skvelý pomer vysokej pridanej hodnoty za rozumnú cenu.

Prezident spoločnosti Xiaomi, Lin Bin, na populárnej čínskej sociálnej sieti Weibo zverejnil promo snímok tohto smartfónu, ktorý priamo poukazuje na lepšie schopnosti prednej kamery oproti iPhone 6.

Podľa prezidenta bude mať predná kamera rozlíšenie 5 MPix, čo nie je žiadny rekord, no vďaka jej až 85 stupňovému širokouhlému záberu sa na snímku zmestí viac ľudí, respektíve objektov. Komfortu poslúži aj režim automatickej spúšte.

Mi-4c-vs-iphone-6-from-camera-e1442766129382

Okrem toho bude Xiaomi Mi 4c vybavený 13 MPix primárnym fotoaparátom. 16 GB základná verzia s 2 GB pamäťou RAM vnútornej bude stáť okolo 200 dolárov, 32 GB model s 3 GB RAM bude pre zmenu atakovať približne 235 dolárovú hranicu.

Smartfón bude predstavený už zajtra, a tak ako pri predošlých modeloch sa očakáva, že prvotné skladové zásoby zmiznú extrémne rýchlo, hlavne vďaka online objednávkam v domovskej krajine.

Kompletné detaily prinesieme zajtra po oficiálnom predstavení.