Máte doma starší notebook, ktorý by už potreboval nejaký poriadny upgrade? Okrem okrem toho, že pridáte pár GB pamäte RAM a vymeníte pomalý hard-disk za SSD, toho pravdepodobne veľa neurobíte. Prečo však celú akciu najprv trochu nepremyslieť?

Výmena pevného disku za SSD výrazne zrýchli celý systém, avšak problémom môže byť cena. 128 GB úložného priestoru vám asi nebude stačiť a 256 GB či 512 GB verzie už môžu byť mimo vašej zóny komfortu. Ideálne by asi bolo ponechať si v notebooku starý hard-disk so všetkými filmami a hrami a na SSD presunúť iba operačný systém, prípadne zopár najpoužívanejších programov. Ak sa vo vašom notebooku nachádza optická mechanika, máte šťastie! Pomocou šikovného ICY BOX-u ju za pár eur môžete zmeniť na slot pre 2,5-palcový SSD disk.

ICY BOX si môžete kúpiť z obchodu AGEM Computers za menej než 24 eur bez dph.

ICY-BOX-(2)
ICY-BOX-(3)
ICY-BOX-(1)

Veľkou výhodou ICY BOX-u je fakt, že jeho nainštalovaním nestratíte ani optickú mechaniku. Tú jednoducho vložíte do kvalitne spracovaného hliníkového obalu, ktorý je súčasťou balenia. V prípade potreby potom externú CD ROM-ku pripojíte k notebooku cez USB port.

Práca s ICY BOX-mi je veľmi jednoduchá a intuitívna. Celý postup máte navyše podrobne vysvetlený v priloženom návode, takže by ste nemali naraziť na žiadny problém. Ak chcete vylepšiť váš notebook, toto je jeden z najlepších spôsobov, ako všetko zvládnuť lacno a efektívne.

Za zapožičanie GoPro Hero4 Black ďakujeme e-shopu agem.sk

agem

Zjednodušený postup si môžete pozrieť na videu nižšie.