LG G4

LG G4 patrí medzi najlepšie smartfóny na svete. Či už ide o krásny displej, luxusný dizajn alebo výkonné komponenty, toto zariadenie skutočne patrí na vrchol. To však hneď neznamená, že je úplne dokonalé.

Zdá sa, že vlajková loď z Južnej Kórei poriadne nereaguje na rýchle dotyky alebo gestá prsta po displeji.

Problém objavil člen odborného fóra XDA Developers. V téme sa už k celej veci vyjadrilo dosť veľa ľudí a hrozivo vyzerá aj anketa. Podľa nej problém postrehlo až 60% ľudí, čo je veľmi veľké číslo. 27% dokonca ani nepoužíva fóliu na displeji. Na vine je teda rozhodne výrobca a nejde o ojedinelý problém.

Máte problémy s dotykom aj vy?

Ak vlastníte LG G4, môžete si jednoducho skontrolovať, či je chybné aj vaše zariadenie. Stačí, ak otvoríte vytáčanie a napíšete 277634#*#. Vyskočí vám menu. Postupne sa preklikajte cez servisné menu -> manuálny test -> test dotyku/kreslenia. Nakoniec už iba rýchlo ťukajte, klopte alebo potiahnite prstom po obrazovke. Ak zasvieti červená farba, dotyk bol zaregistrovaný. Ak nie, stávate sa súčasťou štatistiky.

My sme na našom testovacom smartfóne G4 neobjavili žiadne problémy s dotykovou technológiou.

Prosím, dajte nám v komentároch vedieť, či má problémy aj váš model. Zdá sa, že ide o celkom vážnu vec. Dúfajme, že sa to výrobcovi podarí vyriešiť systémovou aktualizáciou.