Najväčší čínsky výrobca smartfónov, Xiaomi, minulý týždeň predstavil svoj najnovší smartfón určený pre tých, ktorí na nové zariadenie nechcú minúť veľa peňazí – Redmi 2.

Smartfón ponúka 64-bitový Snapdragon 410, LTE konektivitu a 4,7-palcový 720p displej. Nechýba ani 1 GB operačnej pamäti RAM, 8 Mpx zadný a 2 Mpx predný fotoaparát, 8 GB rozšíriteľnej pamäti a oveľa viac. To na lacný low-end vôbec nie je zlé, že? V Číne si tento model môžete kúpiť už od 112 dolárov, čo je v prepočte 95 eur.

My však nežijeme v Číne a preto sa musíme poobhliadnuť po alternatívach, ako Redmi 2 dostať aj na Slovensku. Jednou z nich je obchod SPEMall.com, ktorý ho zaradil do ponuky. Pre všetkých svojich zákazníkov ho ponúka za 134 eur. Netreba ale zabudnúť ani na poštovné, ktoré vás vyjde na 8,29 eur, resp. 17,13 eur, podľa toho, ako rýchlo ho chcete. Predajca dokonca uvádza, že ak si vyberiete drahšiu alternatívu, na faktúre zníži hodnotu produktu a tak nebudete platiť clo. Ruku za to do ohňa nedávame, no už veľakrát sme to videli v praxi.

Tak ako, láka vás kúpa tohto lacného, no relatívne dobre vybaveného telefónu? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie.