Úvod Aplikácie Piatková porcia Android Material Design aplikácií 102.

Piatková porcia Android Material Design aplikácií 102.

0

Material Design je nový jednotný dizajnový jazyk Google-u, ktorý bol predstavený na konferencii Google I/O v lete spolu s Androidom L, ktorý práve tento Material štýl symbolizuje.

Momentálne sa jeho prvky už objavujú napríklad v prehliadači Chrome pre Android alebo v aplikácii Google Play Store, pričom neotáľajú ani vývojári aplikácií tretích strán.

V tomto špeciálnom vydaní piatkovej porcie vám ponúkneme desať aplikácií, ktoré sú navrhnuté práve v Material Design prevedení.

Sliding Explorer

Sliding-Explorer-free
Skvelý správca súborov so všetkými funkciami, ktoré od neho očakávate. Jeho používateľské rozhranie je dobrým príkladom ako uviesť Matetial Design do praxe.

 

S Converter

S-Converter---Unit-Converter-free

Podarený prevodník jednotiek, ktorý ich obsahuje až štyridsať, nechýba vstavaný kalkulátor, možnosť kombinovania jednotiek ako aj ďalšie funkcie.

 

Wally

Wally-free

Wally je relatívne mladá, no veľmi podarená aplikácia slúžiaca ako zdroj tapiet pre vašu domácu obrazovku. Databáza je naozaj obšírna a určite nájdete presne také pozadie, aké hľadáte.

 

Today Calendar

Today-Calendar-trial

Bez poriadneho kalendára sa dnes snáď ani nedá existovať a tento určite stojí za pozornosť. Známy dizajn dopĺňajú všetky funkcie známe z klasického Android kalendára, od ktorého je koniec koncov odvodený, no mierne upravený tak, aby zvýšil vašu produktivitu a spríjemnil jeho používanie.

 

MindFlux

MindFlux-Open-Beta-free

Osloboďte svoju myseľ vďaka tejto time managment poznámkovej aplikácii. Všetky poznámky a úlohy môžete presúvať len ťahom prsta presne tak, ako sa vám to hodí alebo ako to situácia vyžaduje.

 

Andrognito

Andrognito-BETA---Hide-Files-free

Potrebujte ukryť súbory, hudbu, dokumenty, fotografie a pod. pred zrakmi ostatných? Ukryte ich vďaka tejto aplikácií a trojvrstvovej kryptovacej ochrane. Ak k nim budete chcieť znovu pristupovať, jednoducho zadáte PIN kód a opäť ich máte vo svojom smartfóne po ruke.


Now Browser

androidportal(087)

Kvalitny, rýchly a spoľahlivý internetový prehliadač zabalený práve do Material Design prevedenia. Skúste nachvíľku opustiť zaužívané Chrome. Možno vás osloví.


Equalizer

androidportal(088)

Azda najsťahovanejšia aplikácia ekvalizéra pre Android, ktorá dokáže doviesť zvuk vášho smartfónu k dokonalosti. Nechýbajú rôzne predvoľby, Bass Booster a samozrejme Material Design prevedenie.

 

Root Check

androidportal(089)

Táto aplikácia overí „root“ stav vášho smartfónu, obsahuje aplikácie vhodné pre rootnuté zariadenia, kompletného sprievodcu root terminológiou ako aj veľmi detailné informácie o vašom zariadení.

 

Unclouded

androidportal(090)

Unclouded je najlepší správca cloudu priestoru Drive a Dropbox v Play Store. Pomôže vám nájsť duplicitné súbory, ponúkne vám náhľad obrázkov a videí a dokonca zobrazí najväčšie súbory a priečinky, ak by ste ich náhodou chceli prečistiť. Škoda len, že za niektoré užitočné funkcie si budete musieť priplatiť niečo vyše eura.