Úvod Výrobcovia Asus TOP 5 najlepších tabletov s Androidom za rozumnú cenu

TOP 5 najlepších tabletov s Androidom za rozumnú cenu

28

Aksi plánujete zadovážiť tablet s rozumnými špecifikáciami a kvalitným zhotovením, máte na výber zo širokej palety zariadení od rôznych výrobcov. Preto je náročné vybrať si to najlepšie zariadenie, ktoré sa navyše predáva za výhodnú cenu. My sme teda za vás urobili menší prieskum a vybrali sme 5 rôznych tabletov s rôznymi uhlopriečkami, ktoré sú podľa nás v súčasnosti najlepšie a zároveň nie sú zbytočne drahé.

nexus 7

Nexus 7 2013

Začneme s klasikou. Nový Nexus 7 je jedným z najlepších tabletov súčasnosti a to hlavne vďaka svojej cene. Za štvorjadrový procesor taktovaný na 1,5 GHz, 7″ full HD displej, 2 GB pamäte RAM a 5 Mpix fotoaparát momentálne zaplatíte len 188 eur. Ide samozrejme o 16 GB wifi verziu. Jednou z mála nevýhod je, že na tablete nenájdete slot na microSD kartu, no čistý Android nezaberá až tak veľa pamäte a Google vám túto nevýhodu vyhradí rýchlymi aktualizáciami.

Graf ceny produktu Asus Nexus 7 II 16GB WiFi poskytuje server Heureka.sk

 

lg-g-pad-8-3

LG G Pad 8.3

V prípade, že máte záujem o čosi väčšie a zároveň nepotrebujete najnovší procesor Snapdragon (či Exynos) vám odporúčame LG G Pad 8.3. Tento tablet ponúka o čosi lepšie špecifikácie, než Nexus 7. V prvom rade ide o väčší 8,4″ displej s full HD rozlíšením, Snapdragon 600 taktovaný na 1,7 GHz a lepší fotoaparát. Tento tablet však už stojí o niečo viac, zaplatíte zaň 240 eur. Cena však pravdepodobne čoskoro klesne. Výhodou tabletu od LG je aj možnosť rozšíriť si pamäť pomocou microSD karty.

Graf ceny produktu LG G-Pad V500 poskytuje server Heureka.sk

 

galaxy note 10.1 2014 edition

Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition

Ak je pre vás aj LG G Pad 8.3 malý, rozhodne odporúčame Samsung Galaxy Note 10.1 2014 Edition. Odhliadnuc od strašne dlhého mena je to výborné zariadenie so špičkovými špecifikáciami a príjemným bonusom je aj šikovné dotykové pero S-Pen, ktoré ponúka rozšírený multitasking, môžete ním písať poznámky v škole/práci alebo proste surfovať po internete. Špecifikácie rozhodne nesklamú, veď Nový Note 10.1 ponúka 10,1″ LCD QHD displej, osemjadrový procesor Exynos 5420 Octa (1,3 a 1,9 GHz), 3 GB pamäte RAM a 8 Mpix fotoaparát s LED diódou. Dobrou správou je, že aj najlacnejšia verzia má 32 GB pamäte (z ktorých je voľných približne 25). V prípade potreby môžete využiť slot na microSD kartu. Čo sa týka ceny, Note 10.1 dostanete už za 379 eur.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab SM-P6000ZKEXEZ poskytuje server Heureka.sk

 

xperia z ultra

Sony Xperia Z Ultra

Sony Xperia Z Ultra je síce v skutočnosti smartfón, no vďaka svojím obrovským rozmerom ho pokojne môžete používať aj ako tablet. 6,44″ full HD displej a Snapdragon 800 (2,2 GHz) spolu s 2 GB pamäte RAM rozhodne nesklamú a príjemným bonusom je aj odolnosť voči vode a prachu (IP 58). Smartfón/tablet si môžete zadovážiť za príjemných 300 eur.

Graf ceny produktu Sony Xperia Z Ultra poskytuje server Heureka.sk

 

tabpro 8.4

Samsung Galaxy TabPro 8.4

Nakoniec tu máme najzaujímavejšie zariadenie nášho krátkeho zoznamu dostupných tabletov s najlepšími špecifikáciami a super cenou. Samsung Galaxy TabPro 8.4 odporúčame skutočne len náročným užívateľom, ktorí chcú to najlepšie. Práve pre vás Samsung pripravil tablet s 8,4″ displejom s QHD rozlíšením, 2 GB pamäťou RAM a osemjadrovým procesorom Exynos Octa 5420 (1,3 a 1,9 GHz). Toto všetko dostanete za 310 eur.

Graf ceny produktu Samsung Galaxy Tab SM-T320NZWAXEZ poskytuje server Heureka.sk

Tu už náš zoznam piatich najlepších tabletov s Androidom končí. Čo si o ňom myslíte vy? Pridali by ste doň ešte nejaké zariadenie, alebo s nami viac menej súhlasíte?