Unikli špecifikácie chystaného Galaxy Note 4, nebudete sklamaní

Unikli špecifikácie chystaného Galaxy Note 4, nebudete sklamaní

6

Dopredstavenia nového phabletu Samsung Galaxy Note 4 nás síce delí ešte pekných pár mesiacov, no o smartfóne s modelovým označením N910 a.k.a. Note 4 už vieme takmer všetko.

Podľa dobre informovaného servera SamMobile, Samsung pracuje už zvyčajne na dvoch rôznych verziách. Prvá verzia je určená pre Severnú Ameriku, Južnú Kóreu, Čínu a Japonsko, pričom bežať bude pod čipsetom Snapdragon 805. Druhý model, určený pre zvyšok sveta a teda aj pre Európu bude využívať nový Exynos 5433 s označením „HelsinkiPro.“

Správa okrem toho potvrdila prítomnosť AMOLED displeja s Quad HD rozlíšením (2 560 x 1 440), pričom displej by sa mohol zväčšiť z 5,7 palcov na okrúhlych 6 palcov.

Čo sa týka zvyšku špecifikácií, na zadnej strane by sa mal vynímať 16MPix fotoaparát od Sony s optickou stabilizáciou obrazu (OIS). Predná strana by sa zas mala pýšiť 2MPix senzorom. Výkonnému čipsetu majú sekundovať až 3GB RAM.

Čo je zaujímavé je aj to, že Samsung by mal Galaxy Note 4 vybaviť aj UV senzorom, vďaka čomu by mal telefón lepšie vedieť nastaviť automatický jas displeja. Okrem iného by vás takýto senzor mohol upozorniť, že aktuálne UV žiarenie je vysoké a že sa máte natrieť krémom, inak sa spálite, čo je veľmi zaujímavá funkcia, ktorá by konečne mohla pomôcť tisíckam ľudí.