Úvod Aplikácie Spoločník na cestách s množstvom výhod: MINI Connected XL Journey Mate

Spoločník na cestách s množstvom výhod: MINI Connected XL Journey Mate

0

Nové MINI bez problémov odvezie štyroch cestujúcich – na tom by nebolo nič nové. Novinkou však je, že vpredu vznikol priestor pre piateho „pasažiera“. Je ním MINI Connected XL Journey Mate.

Nová inteligentná aplikácia pomáha vodičovi nielen pri navigácii vozidla, ale ponúka aj individuálne prispôsobené informácie o aktuálnej situácii na ceste. Jazda na novom MINI je vďaka tomu nielen bezpečnejšia, ale aj omnoho vzrušujúcejšia než kedykoľvek predtým. Systém dokáže rozpoznať vodičom preferovanú trasu, pripomína mu potrebu tankovania, informuje ho o blížiacich sa termínoch alebo plánovaných telefonických hovoroch, hlási aktuálne informácie o premávke, asistuje pri vyhľadávaní parkovacieho miesta alebo pomáha vodičov dôjsť pešo do cieľovej destinácie. Aplikácia MINI Connected XL Journey Mate je v ponuke pre nové modely MINI od apríla 2014. Podmienkou využívania novej služby je vozidlo vybavené balíkom Wired, ktorého súčasťou je aj profesionálny navigačný systém.

mini

Rôznorodé funkcie nového inovatívneho spoločníka na cestách zabezpečuje aplikácia, ktorá vyhodnocuje údaje z viacerých zdrojov a ponúka ich vo forme užitočných informácií pre vodiča. Plnohodnotné využívanie unikátnych možností nového inteligentného prepojenia medzi vodičom a vozidlom umožňuje prostredie, ktoré vzniklo kombináciou Apple iPhone a operačného systému MINI. Pre fanúšikov MINI, ktorí trávia v aute mnoho času, bude aplikácia MINI Connected XL Journey Mate bezpochyby verným spoločníkom na cestách. Užitočnosť novej aplikácie pocítia zákazníci nielen počas jazdy, ale aj priamo na svojich smartfónoch.

Používateľ Apple iPhone si napríklad môže naplánovať výlet na svojom mobilnom zariadení, pričom aplikácia zohľadní aj udalosti v kalendári alebo termíny, ktoré má vodič naplánované v destinácii. Keď sa smartfón pripojí k MINI na začiatku jazdy, aplikácia MINI Connected XL Journey Mate vypočíta, či je v nádrži dostatok paliva pre zvolenú trasu, zvýrazní čerpacie stanice na ceste, odhadne predpokladaný čas príchodu a ponúkne informácie o počasí v cieľovej destinácii. Všetky tieto údaje spolu s informáciami o premávke v reálnom čase sa zobrazujú na 8,8 palcovom palubnom monitore. Systém možno ovládať prostredníctvom nového systému MINI Touch Controller aj prostredníctvom multifunkčných tlačidiel na volante, pričom ovládanie je intuitívne a veľmi jednoduché.

mini2

Počas jazdy aplikácia MINI Connected XL Journey Mate naviguje vodiča na najbližšiu čerpaciu stanicu bez potreby schádzania mimo zvolenej trasy, napomáha pri výbere zastávok alebo navrhuje alternatívne možnosti parkovania v blízkosti zvolenej destinácie. Virtuálny spoločník na cestách môže upozorňovať vodiča na konkrétne aktivity prostredníctvom zvukových alebo vizuálnych signálov. Aplikácia MINI Connected XL Journey Mate napríklad umožňuje nastavovať pripomienky pre vodiča o udalostiach v kalendári iPhone. Správy vytvorené používateľom možno uložiť do pamäti a v prípade potreby ich znovu načítať. Aplikácia taktiež slúži ako užitočná navigácia pre smartfón. Vodiča naviguje prostredníctvom smartfónu dokonca aj po vystúpení z vozidla od parkoviska až do cieľovej destinácie.

Všetky uskutočnené trasy možno uložiť a následne upravovať. Aplikácia MINI Connected XL Journey Mate spoľahlivo aktualizuje uskutočnené trasy o akékoľvek nové informácie.