Úvod Aplikácie Poradíme vám: Pozrite si finálové zápasy z MS v ľadovom hokeji 2014...

Poradíme vám: Pozrite si finálové zápasy z MS v ľadovom hokeji 2014 z mobilu a tabletu

5

Tak a je to tu. Dnes sa končí opäť ďalší ročník majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Slovenský tím sa síce do bojov o medaily nedostal, no naši západní bratia áno. Či už teda fandíte Českej republike, alebo výberu z iného štátu, mnohí z nás by si boje o medailu nechceli nechať ujsť.

Ak sa teda napríklad nachádzate v práci, alebo niekde inde, kde nemáte prístup k TV, vyskúšajte jedno z riešení, ktoré sme pre vás spracovali. Aplikácie sú overené stovkami našich čitateľov a väčšina z nich by mala fungovať na takmer všetkých Androidoch a niektoré aj na iPhonoch. Tak či onak, športu a hlavne hokeju zdar!

telka1

Prvou je aplikácia „Slovensko Televízie“ od vývojárskeho štúdia Youi Apps. Táto aplikácia ponúka Jednotku, Dvojku, Plus, Wau, TA3, OCKO, či televízie podľa regiónov. Aplikáciu si stačí stiahnuť, spustiť si program, ktorý chcete sledovať a je to.

 

telka2

Druhým riešením je aplikácia od vývojára Jozefa Dedíka. Pre jej fungovanie však budete potrebovať aplikáciu VLC, keďže bez nej sa vám stream nespustí. keď ju už budete mať, stačí ju naštartovať a vybrať si, či chcete spustiť slovenské, alebo české televízie a potom si už len vyberiete konkrétnu stanicu. Dostupné sú televízie ako napríklad Markíza, Dajto, Doma, Nova Prima, Jednotka, Dvojka, Prima, Prima Cool, Eurosport, Eurosport2, Fanda, ČT Sport, Nova Sport a mnoho ďalších.

Jedinou nevýhodou sú reklamy, ktoré sa spustia predtým, ako sa načíta stream, no je to spôsob, akým môžete vyjadriť vďaku jej autorovi, takže sťažovať sa v žiadnom prípade nemôžeme.

 

iphonetv

Poslednou alternatívou (dostupných je ešte viac) je spustenie streamu pomocou navštívenia adresy http://iphonetv.antik.sk. Jedná sa o službu spoločnosti Antik, do ktorej sa môže zaregistrovať ktokoľvek. Stačí, ak sa tam zaregistrujete, prihlásite a spustíte si jeden zo streamov. Aby však fungovali, musíte mať nainštalovaný nejaký prehrávač, napríklad spomínaný VLC, poprípade BS Player, alebo MX Player.

 

Kedysi bývalo pravidlom, že naše telefóny ponúkali aj zabudované FM rádio, no to, sa s postupom času z našich zariadení úplne vytratilo. V digitálnej dobe sú nutné digitálne riešenia a tými je napríklad live stream rádia Slovenska v podobe jednoduchej aplikácie.

Ak nemáte prístup k internetu, ktorý by zvládol streamovanie videa a vaše zariadenie nedisponuje FM rádiom, vyskúšajte digitálne vysielanie. Výhodou je, že vám stačí relatívne pomalé pripojenie a samotné vysielanie veľa dát „nezožerie.“ Živý komentár nájdete na rádiu Slovensko. Ak máte v mobile FM, môžete si ho naladiť pomocou týchto frekvencií.

Prvou aplikáciou, ktorú Vám odporučíme je radia.sk. Nastavenie prebieha veľmi jednoducho, po spustení stačí kliknúť na štyri vodorovné čiary, ktoré otvoria zoznam staníc. Potom už len stačí vybrať si Rádio Slovensko.

Druhá aplikácia ponúka oveľa jednoduchšie spracované prostredie, kde si opäť stačí vybrať Rádio Slovensko a počúvate.