Úvod Konkurencia Apple Qualcomm: Mýlili sme sa, 64 bitový procesor Apple nie je len marketingový...

Qualcomm: Mýlili sme sa, 64 bitový procesor Apple nie je len marketingový ťah

18

anandMinulý týždeň sme Vás informovali o postoji šéfa Qualcommu, ktorý nazval nový 64 bitový procesor Apple ako nič iné než „marketingový ťah.“ Popri svojom vyjadrení ešte zvýraznil, že 64 bitový procesor si užijú len tí, ktorí majú zariadenie s viac než 4GB RAM (iPhone 5s má 1GB RAM). Viceprezident Qualcommu ďalej pokračoval vo svojich odvážnych vyjadreniach, keď povedal, že 64 bitový procesor zážitku z používania iPhonu nepridá vôbec nič. Neskôr dodal, že taktiež vyrobia 64 bitový procesor ale len preto, že si ho pýtajú ich zákazníci.

Teraz to však vyzerá tak, že Qualcomm zmenil svoj názor. V utorok vydali nasledovné vyhlásenie: „Poznámky, ktoré vyšli z úst Ananda Chandrasekhera, Qualcomm CMO, ohľadom 64 bitového čipu boli nepresné.“ V ďalších vetách ich vyjadrenia priznávajú, že 64 bitový procesor vyrobia aj oni.

Mobilný hardvérový a softvérový ekosystém sa už teraz hýbu smerom k 64 bitom. Evolúcia 64 bitov prináša možnosti z desktopu užívateľom, ktorí využívajú mobilné zariadenia. Nové procesory umožnia využitie softvéru v úplne novej triede zariadení.

Zdroj: TechRadar via PhoneArena