Úvod Konkurencia Apple EA: Apple zaplatil „vagón peňazí“ aby odložili vydanie Plants vs Zombies 2...

EA: Apple zaplatil „vagón peňazí“ aby odložili vydanie Plants vs Zombies 2 pre Android

12

Prezident EA Labels, Frank Gibeau tvrdí, že Apple im zaplatil aby odložili vydanie pokračovania úspešnej stratégie, Plants vs Zombies 2 pre Android. Koľko presne zaplatili? Čo tak „vagón peňazí.“

Za zverejnením tohto komentáru stojí server Giant Bomb, ktorý tvrdí, že vyjadrenie Gibeau-a malo odznieť na internom mítingu. „Apple nám dal poriadny „náklad peňazí“ aby sme odložili Android verziu [Plants vs Zombies 2].“ Giant Bomb si tento výrok overil s ďalšími zdrojmi, ktoré sa taktiež zúčastnili mítingu.

PopCap sa k celej záležitosti odmietol vyjadriť. Prišiel len s týmto vyhlásením: „O interných mítingoch sa nemôžeme vyjadrovať.“

Apple celé obvinenie ohľadom platenia peňazí EA za časovú exkluzivitu samozrejme popiera. Server Giant Bomb za svojim tvrdením pritom stojí aj naďalej.

To, čo sa vlastne deje nie je celkom jasné asi nikomu. Je dosť možné, že Gibeau len použil zlé slová alebo majú s Apple exkluzívnejší vzťah, než so zvyškom spoločnosti. EA však s časovou exkluzivitou nemá žiaden problém, niečo podobné v minulosti pripravil s Microsoftom a Sony.

Plants vs Zombies 2 sa má na Androide objaviť už budúci mesiac. Na iOS je Plants vs Zombies 2 obrovským hitom s viac než 25 miliónmi stiahnutí. Plants vs Zombies 2 sa však vyskytuje aj na Androide, konkrétne v Číne, kde sa predalo 6 krát viac kópií, než na iOS.

Zdroj: GiantBomb via TechnoBuffalo