Úvod Novinky Aplikácie Top 10 najlepších antivírusových Android aplikácií

Top 10 najlepších antivírusových Android aplikácií

29

Antivírusové a bezpečnostné aplikácie pre smartfóny a tablety jedna skupina používateľov považuje za zbytočnosť, pričom skupina druhá na ne nedá dopustiť.

Či už patríte do tej alebo onej skupiny, bezpečnosť je v dnešnej dobe „internetovej“ dôležitá, ak nie najdôležitejšia a v tomto článku nájdete najlepšie bezpečnostné a antivírusové aplikácie, aké si môžete stiahnuť.

Dr.Web Anti-virus Light

[fve]http://youtu.be/0KsxR244GFE[/fve]

Dr.Web Antivirus patrí medzi najlepšie hodnotené ochranné aplikácie v Play Store. Bezplatná verzia ponúka klasickú ochranu pred vírusmi a malware-om, pričom je primárne určená pre majiteľov Android zariadení so slabšími špecifikáciami, na čo dbá aj spotreba energie aplikácie. Platená verzia poskytuje nástroje pri krádeži zariadenia.

[app]com.drweb[/app]

 

Antivirus and Mobile Security

[fve]http://youtu.be/UIHFXqBChtQ[/fve]

Veľkou výhodou tejto aplikácie je jej úplná bezplatnosť. Okrem štandardných funkcií ponúka zaujímavosť v podobe zachytenia snímky prípadného zlodeja vášho zariadenia vďaka prednej kamere. Tú Vám aplikácia následne pošle na mail a udeje sa tak pri tri krát zle zadanom PIN kóde.

[app]com.trustgo.mobile.security[/app]

 

ESET Mobile Security and Antivirus

[fve]http://youtu.be/aJLwu2H-9Ik[/fve]

Kto by nepoznal firmu ESET a jej PC nástroje na ochranu pred vírusmi a škodlivými kódmi? Svoj produkt majú aj na Android platforme a ponúka skvelú ochranu v peknom používateľskom rozhraní. Tešiť sa môžete na pravidelné aktualizácie vírusových databáz a ak si priplatíte, budete mať kontrolu nad svojím smartfónom aj v prípade vloženia inej SIM karty.

[app]com.eset.ems2.gp[/app]

 

Armor for Android

Výber_057

Armor for Android patrí medzi najdrahšie bezpečnostné aplikácie ale aj medzi tie najlepšie hodnotené. Aplikácia ponúka kompletnú ochranu pred „škodcami“ a obsahuje jednu z najväčších databáz malware-u vôbec ako aj užitočnú funkciu Memory Booster.

[app]com.armorforandroid.security[/app]

AVG AntiVirus Security Free

05-AntiVirus-Security-Free-by-AVG

AVG má na konte veľmi úspešnú, bezplatnú antivírusovú ochranu pre počítače a nechýba ani aplikácia pre smartfóny. Používa ju už 70 miliónov používateľov a okrem klasických nástrojov bezpečnosti ponúkne aj Battery Monitor či lokalizáciu strateného zariadenia prostredníctvom Google máp.

 [app]com.antivirus[/app]

Avast Mobile Security and AntiVirus

[fve]http://youtu.be/kk5P2ATnXj0[/fve]

Antivírusová ochrana, ochrana pred malware, monitor siete, filtrovanie hovorov a SMS, ochrana proti krádeži, zálohy…aplikácia od firmy Avast je naozaj natlačená funkciami a skvele konkuruje ostatným v tomto segmente.

[app]com.avast.android.mobilesecurity[/app]

 

Zoner AntiVirus Free

07-Zoner-AntiVirus-Free

Zoner AntiVirus ponúka elegantné rozhranie a hlavne bezplatný prístup ku všemožným funkciám, za ktoré si konkurenčné aplikácie pýtajú peniaze. Možno to je práve to, čo robí aplikáciu tak obľúbenou medzi používateľmi, kde samozrejme za kvalitou ochrany nezaostáva.

[app]com.zoner.android.antivirus[/app]

 

BitDefender AntiVirus

08-BitDefender-AntiVirus-Free

BitDefender patrí taktiež k aplikáciam, ktoré ponúkajú komplexnú ochranu úplne zadarmo. Môžete manuálne skontrolovať zariadenie či neobsahuje niečo, čo tam nemá byť alebo môžete nastaviť túto kontrolu ako automatickú. Užívateľské rozhranie je jednoduché, no neobsahuje ochranné funkcie proti krádeži.

[app]com.bitdefender.antivirus[/app]

 

Hornet AntiVirus

[fve]http://youtu.be/zA0ql6dIpf4[/fve]

Hornet aplikácia je síce menej známa, no ponúka free ochranu pred vírusmi a odpadom, dokáže detekovať aplikácie, ktoré ponúkajú útočnú reklamu alebo si môžete preskenovať internú pamäť zariadenia a nájsť tak potencionálne nebezpečný alebo zbytočný materiál.

[app]de.security.mobile[/app]

 

Norton Security Antivirus

[fve]http://youtu.be/xhY6S2uhP8U[/fve]

V oblasti PC ochrany je Norton známy pojem a odnož jeho bezpečnostného produktu si našla cestu aj na Android. Je pravdou, že vo free verzii aplikácia ponúka iba základné možnosti ochrany, tie sú však pre väčšinu používateľov dostatočné. Ak chcete viac, treba siahnuť do peňaženky.

[app]com.symantec.mobilesecurity[/app]

Ak máte chuť, zdôverte sa nám v diskusii akú aplikáciu pre ochranu svojho smartfónu alebo tabletu používate Vy a ako ste s ňou spokojný.

Zdroj+foto: Google Play
Video: YouTube