Úvod Návody Ako manuálne nainštalovať Android 4.1.2 na Nexus 7

[Návod] Ako manuálne nainštalovať Android 4.1.2 na Nexus 7

10

Aktualizácia na Android 4.1.2 sa začala rozposielať na tablety Nexus 7 po celom svete. Ak váš tablet aktualizáciu ešte nedostal, tak nezúfajte. Prinášame vám rýchly návod ako si zariadenie aktualizovať za pár minút, no musíme vás upozorniť, že musíte mať skúsenosti s príkazovým riadkom.

Tento návod sa vzťahuje na tablety Nexus 7 a je určený pre ľudí, ktorí nie sú až taký zbehnutí v rootovaní, no vedia ako sa používa príkazový riadok. Ak ste si svoj tablet stihli rootnuť, tak nezabudnite, že touto aktualizáciou ho znovu stratíte, ak vám to nevadí, aktualizáciu môžete inštalovať tak, ako by ste inštalovali varenú ROM.

Upozornenie: Nasledujúci návod je LEN pre skúsených užívateľov. Ak ste s príkazovým riadkom nikdy nepracovali, nepokúšajte sa o inštaláciu.

Čo budeme potrebovať

Návod

1. Rozbaľte .zip súbor, ktorý obsahuje ADB exe súbory do nového priečinku (najlepšie je vytvoriť si priečinok priamo na „C“ aby sme sa nemuseli presúvať cez podpriečinky)

2. Do toho istého priečinku nakopírujte zip súbor s aktualizáciou, no nerozbaľujte ho

3. Na Vašom Nexus 7, choďte do Nastavení – Možnosti pre vývojárov a úplne hore zapnite vypínač, potom zafajknite „Ladenie cez USB“

4. Vypnite Nexus 7

5. Zapnite bootloader pomocou držania tlačidiel na zvýšenie hlasitosti, zníženie hlasitosti a tlačidla na vypnutie. Držať ich musíte naraz

6. Keď sa vám načíta menu, pripojte Nexus 7 k počítaču

7. Pomocou tlačidiel na pridávanie, uberanie hlasitosti sa dostaňte na položku „Recovery mode“. Keď na nej budete, stlačte tlačidlo na vypnutie tabletu.

8. Keď sa vám objaví červený výkričník, najskôr stlačte tlačidlo na vypnutie tabletu a hneď na to rýchlo tlačidlo na zíženie a zvýšenie hlasitosti. (Takže najskôr treba stlačiť tlačitdlo na vypnutie/zapnutie tabletu a potom treba držať všetky tri tlačídlá. Keď sa objaví menu, pustite všetky tlačidlá.)

9. Použite tlačídlá na zvýšenie/zníženie hlasitosti a zvoľte „apply update from ADB,“ potom stlačte tlačidlo na vypnutie/zapnutie tabletu.

10. Na Vašom počítači si spustite príkazový riadok

11. Pomocou príkazového riadku sa dostaňte do priečinku kde máte uložené všetky súbory (pomocou príkazov „cd..“ a „cd“)

Na Windowser napíšte:
adb.exe sideload 03a4eaf95f73.signed-nakasi-JZO54K-from-JRO03D.03a4eaf9.zip
Na Macu napíšte:
./adb-mac sideload 03a4eaf95f73.signed-nakasi-JZO54K-from-JRO03D.03a4eaf9.zip
Na Linuxe napíšte:
./adb sideload 03a4eaf95f73.signed-nakasi-JZO54K-from-JRO03D.03a4eaf9.zip

12. Aktualizácia by sa mala začať inštalovať. Keď sa doinštalujte, zvoľte „reboot system now“

12. Užívajte si Android 4.1.2!

Za návod ďakujeme Alexovi z AndroidCentral.com